Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

5 vánočních filmů, které by vám v roce 2017 neměly utéct

Kdo by neměl rád vánoční filmy? Vždyť Vánoce jsou jedinečnou příležitostí, jak se se svými blízkými sejít nejen u štědrovečerní večeře nebo pod stromečkem, ale také před televizní obrazovkou. Přinášíme vám tipy na 5 novějších i starších vánočních filmů různých žánrů, ze kterých si letos vybere úplně každý.

1) Vánoční prázdniny

Dnes už klasická vánoční komedie o trochu praštěné rodince a ještě praštěnějším tatínkovi (v hlavní roli Chevy Chase) vás nenechá chvíli vydechnout. Film je od začátku do konce plný nezapomenutelných vtipů a gagů, které vás možná chvílemi rozesmějí k slzám. A jak lépe se uvolnit po předvánočním šílenství než bujarým veselím v rodinném kruhu?

2) Grinch

Chlupatý, zelený protiva Grinch nemá rád Vánoce tak moc, že se je rozhodne ukrást. Povede se mu to, nebo to s jeho dobrým srdcem ještě není tak zlé? Jim Carrey exceluje v hlavní roli americké muzikálové klasiky, která za nejlepší kostýmy dokonce získala Oskara.

3) Anděl páně 2

Že už české pohádky nejsou to, co bývaly? Pak je načase si spravit chuť u jedné z nejhezčích, které se u nás v posledních letech natočily. Co všechno potká anděla Petronela, než se mu podaří najít jablko ze stromu Poznání? Anděl Páně 2 bodoval u kritiků i diváků v kinech a má tak nejlepší předpoklady, aby se spolu s prvním dílem zařadil mezi ostatním nesmrtelné české pohádkové filmy, na které se každé Vánoce všichni těšíme.

4) Polární expres

Animovaný film na motivy stejnojmenné knížky dojme každého, pro koho duch Vánoc znamená vzpomínky na dětství a nedočkavé čekání na něco kouzelného. Kam doveze dětské hrdiny vlak, který o vánoční noci zastaví před domem rodičů malého Chrise? Kromě úchvatné atmosféry film zaujme také speciální technikou, kdy kamera nejdříve nasnímala skutečné herce, kteří se teprve potom převedli do animované podoby. V hlavní roli se představil Tom Hanks.

5) Šťastné a veselé (Joyeux Noël)

Že vánoční filmy nemusí být jen pohádky a svátečně laděné komedie potvrzuje film podle skutečných událostí první světové války. O Vánocích 1914 vojáci na obou stranách vystoupili ze svých zákopů, aby spolu alespoň na chvíli zapomněli na každodenní válečné hrůzy. Francouzský film plný lásky a lidství je zážitkem, který si o Vánocích musí pustit každý milovník krásných příběhů.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář