Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

6 tipů na vánoční dárky pro dědečka

„Mám půdu plnou krámů, skříně naplněné k prasknutí…,“ to a možná i něco jiného budou mít dědové, dědečkové a dědoušové plné darů, když se jich zeptáte, co by si přáli k letošním Vánocům. Skutečně je mnohdy lepší se neptat, je tiše pozorovat, co využívají a co by se jim mohlo hodit. Vždyť každý chce darovat něco úžasného svým nejbližším v době Vánoc. Co by tedy mohli najít vaši dědečkové pod stromečkem?

Koukej se dál…

Podívej se mnohem dál, než lidské oko dohlédne… Není tajemstvím, že s přibývajícím věkem slábne zrak, ale v dálce je mnoho pěkného. Při svých procházkách v přírodě, návštěvách rozhleden a vylézání kopců se dědové určitě rádi podívají pěkně do dálky. Pořiďte jim moderní dalekohledy, které díky výborné optice umožní pozorování i během náročných světelných podmínek, mohou se dívat na svět kolem v noci, za soumraku, svítání nebo v šeru. Velké zvětšení jim připraví úžasné pohledy na vše, co je zajímá. K dispozici jsou i speciální astronomické dalekohledy, aby se mohli podívat na hvězdnou oblohu.

Lepší kondička pro dědečka

V každém věku je možné se starat o zvyšování kondičky. S ohledem na zdravotní stav vašeho dědy se porozhlédněte po nějakém sportovním náčiní, které by ho mohlo bavit. Může se mu hodit nové kolo na výlety po okolí, zajímavá bude i koloběžka pro dospělé, která nezatíží klouby. Do domácnosti se vejde rotoped, běhací pás nebo orbitrek, který nahradí rovnou čtyři posilovací přístroje a posílí nejen svalstvo, ale postará se o vylepšení funkce srdce a celého kardiovaskulárního systému.

Zahrádka v plné kráse

Jestliže mají vaši prarodiče zahrádku nebo ovocný sad, neváhejte s pořízením něčeho užitečného na zahradu. Zkuste vybrat kvalitní zahradnické nůžky, jednoduše řešený a zároveň velice účinný vytrhávač plevele. Nepostradatelná bude sekačka na trávu nebo malý zahradní traktůrek. Využijí i plašič krtků, kvalitní provedení motyček, lopat a jiného zahradnického náčiní.

Odpočinek v zahradě

Kromě práce se zahrada využívá k relaxaci. Dědu nejspíše potěší nová pěkná lavička, altánek nebo zahradní gril, kde využije svou představivost k přípravě mnohých dobrot. Dalším tipem na vánoční dárek pro dědečka může být pořízení venkovního bazénu, kde se v teplejších dnech skvěle osvěží nejen babička, ale i děda a vnoučata.

Vitamínové bomby

Nebojte se pořizovat dárky, které se snědí. To, co nezůstane kdesi položené v bytě a zužitkuje se, je určitě skvělým dárkem. Dědové si jistě pochutnají na čerstvé zelenině a ovoci – zkuste objednat bio bedýnky. Pokud vám to přijde málo, dopřejte jim balíček vitamínů a výživových doplňků, které pomohou jejich zdraví.

Plno dobrot najednou

Dárkové koše nikoho nezklamou! Samotný nákup vám nemusí připadat jako dobrý dar, ale pokud naskládáte oblíbené potraviny úhledně do dárkového koše, máte překvapení číslo jedna. Dovnitř naskládejte dobroty, které má váš děda rád – sýry, salámy, kávu, čaje, sušenky a mnoho jiného.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář