Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Anděl Páně

Ptáte se, jestli existuje nějaká pohádka, bez které by tradiční české Vánoce neměly obejít?  Pokud bychom měli na mysli nějaké novější, tak je to dozajista Anděl Páně.

Původně rozbouřil vlnu znepokojení v celé české církvi, nakonec mu ale osobně a veřejně sám Kardinál Vlk požehnal. I když pravda na premiéru nepřijel, vynahradil si to však při vydávání filmu na DVD.

Film začíná časně ráno v předvečer Štědrého dne. Celé nebe se chystá na oslavy narození Ježíška. Panna Marie se svatou Veronikou pečou cukroví, sbor andělů cvičí koledy, Tři králové pečou dort…

Jen jeden anděl se jim poněkud plete pod nohy. Anděl Petronel je potrhdílo, které na co sáhne, to pokazí. Jenže je taky pěkně paličatý nešika a neumí si přiznat svou chybu. Poštve proti sobě všechny svaté, jen jediný, kdo s ním má trpělivost, je samotný Pán Bůh.

No samozřejmě, že na každý pytel je hrubá záplata a i Pánu Bohu jednou musí dojít trpělivost. A tak i on dá Petronelovi pořádnou lekci života, aby konečně ledacos pochopil.

Co říct na dokonale provedený Film? Ten, kdo zná práci režiséra Stracha, jistě i zde pozná jeho zcela zřetelný rukopis. Pohádka je reprezentativní, tradičně česká a to se vším všudy, a když se vás někdo ze zahraničí bude ptát na české Vánoce, můžete se bez ostychu pochlubit právě s touhle pohádkou.

Petronel zde perlí, ale hlášky zde nemá pouze on. Klasickou českou dvojsmyslností a poťouchlostí je pohádka doslova prošpikována.

O filmu:

Pohádka, která byla natočena v roce 2005 a je dlouhá 106 minut.

Režie: Jiří Strach

Hudba: Miloš Bok

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Zuzana Kajnarová, David Švehlík, Oldřich Navrátil, Zuzana Stivínová, Josef Somr, Jana Štěpánková, Oldřich Vlach, Jiří Bartoška, Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Aňa Geislerová, Veronika Žilková, Jiří Pecha, Jiřina Jirásková, Jana Hlaváčová, Stanislav Zindulka, Otmar Brancuzský, Dana Hlaváčová a další.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář