Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Co by to bylo za Vánoce bez svítivých dekorací?

Vánocům patří kromě stromečku, dárků, cukroví a kapra, také tradiční výzdoba. K tisícům barevných světýlek zdobící stromeček, parapety, balkony nebo exteriér rodinných domů tíhnou zvláště děti.

Ale ani dospělí nezůstávají pozadu a v mnohých zemích (včetně České republiky) se předhánějí ve výzdobě svého domu. Rádi byste si i vy ozdobili stromy na zahradě pestrobarevnými venkovními svítilničkami? Nebo se chystáte na kompletní výzdobu svého domku? Venkovní vánoční osvětlení navodí i u vás tu pravou vánoční atmosféru.

Pozor na nekvalitní venkovní osvětlení

Ani mnohá upozornění hasičů, ani tragické zprávy o počtu požárů, které mají na svědomí právě nekvalitní svítící girlandy, neodradí spoustu domácností od nákupu pochybných druhů venkovního osvětlení, které nemají ve většině případů české ochranné známky, návod v českém jazyce a potřebné certifikáty o bezpečnosti.

Není se tedy čemu divit, že rok od roku přibývá požárů spojených právě s venkovním osvětlením. Požár vznikne zkratem, ke kterému dojde v případě nekvalitního materiálu, ze kterého je řetěz vyroben. A tato nepříjemná situace může vážným způsobem narušit průběh vánočních svátků.

Které žárovičky tedy použít?

Pokud plánujete pořízení venkovního vánočního osvětlení, dbejte na to, aby byl výrobek označen výrazem OUTDOOR nebo značkou IP 44 až 65. Zakoupit však také můžete venkovní vánoční řetězy se symbolem kapky v trojúhelníku. Před samotným zapojením vánočního řetězu do sítě se ujistěte, že jsou všechny žárovičky dostatečně zašroubovány, není poničena izolace a žárovky na celém řetězu jsou stejného typu.

Moderní světelné řetězce

V dnešní době lze kromě klasických svítících žároviček pořídit také moderní LED diody, které vás dostanou svým jedinečným jasným světlem a efekty. Takový vánoční řetěz má nejen minimální spotřebu, nevykazuje známky tepla, ale vyznačuje se také vysokou životností.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář