Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Co dělat, když musíte trávit Vánoce v práci? Máme pro vás několik rad a tipů!

Těšíme se na ně celý rok. Připravujeme, chystáme a nakupujeme dárky pro své nejbližší proto, abychom se týden před Štědrým dnem dozvěděli, že v práci nedostaneme volno. Prvotní šok střídá bezmoc, smutek a beznaděj. Bohužel i na Štědrý den chtějí lidé jíst, pít nebo nejkrásnější svátky v roce slaví tak nešikovně, že musí vyhledat péči lékařů nebo záchranářů. Zkrátka a jednoduše, občas si toho pomyslného „Černého Petra“ vytáhne každý z nás, a jestli na Vánoce či Silvestr, vždy to zamrzí. Ovšem aby nebyl pocit z Vánoc prožitých v práci úplně beznadějný a negativní, máme pro vás několik tipů, jak si i Vánoce v práci užít v maximální možné míře.

 

Nechte se unést vánoční atmosférou

S rodinou oslavte Vánoce třeba večer předem nebo dopoledne či v brzkých odpoledních hodinách. Na jednom dni či konkrétním čase přece nesejde. Vánočně se nalaďte a nechte se unášet radostí a smíchem svých nejbližších. Takto slavnostně naladěni se dostavte i na místo svého pracoviště a vánoční náladu rozdávejte mezi své kolegy a spolupracovníky, které s vámi pojí stejný osud v podobě „pracovních Vánoc“.

Kapra, stromeček i salát a dárky vezměte s sebou

A když už jsme u té vánoční atmosféry, proč si vánočně nevyzdobit také svůj pracovní koutek, kancelář nebo odpočívárnu? Domluvte se s kolegy a rozdělte si úkoly. Jeden donese stromeček, druhý kapra, třetí třeba salát, čtvrtý pak trošku domácího cukroví a vy zajistěte například dekorace, svíčky nebo blikající žárovečky, které můžete umístit na okno nebo kdekoli jinde.

Společně večeřte a oslavujte

Pokud vám to pracovní pozice alespoň trošku dovoluje, zkuste se společně s kolegy navečeřet a Vánoce oslavit v kruhu svých „nejbližších pracovníků“. Bilancujte a povídejte si o tom, co vám tento rok vzdal a co naopak dal. Připijte si (nealkoholickým šampusem, samozřejmě) na další příjemné a společně strávené chvíle a vzájemně si poděkujte za čas, který jste již spolu strávili.

Vánoce nadvakrát

Ačkoli se vám prvotní myšlenka slavit vánoční svátky doma a ještě společně s kolegy a spolupracovníky zřejmě nebude ze začátku zrovna dvakrát zamlouvat, věřte, že výsledné pocity budou zcela opačné. Raději oslavit Vánoce pohodově dvakrát než vůbec. Pokud letos padl los na vás, věříme, že díky těmto radám nebudete o nic ochuzeni. Tak tedy, šťastné a veselé!

 


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář