Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Deník Bridget Jonesové

Z Deníku bridget Jonesové se stal hit, který se dočkal již dvou dílů a třetí díl se právě zpracovává. Ten první Deník je přeci jenom nejlepší. Dotýká se totiž tolika dnešních – „moderních“ žen.

Inu ano, Bridget, která je ambiciózní třicítka má po pracovní stránce celkem úspěchy. Jenže jinak má mindrák, nosí stahovací kalhotky, má něco přes třicet a jediného stabilního společníka v posteli – deník. Tehdy sní o svém princi, kterého představuje Hugh Grant, který se zdá dokonalým. Znáte ale pohádky o princích, realita života dosvědčila, že než kdejaké princátko bývá mnohdy mnohem lepší nějaký rytíř. A ten se nečekaně dostaví, se soby na svetru …

Vzhledem k tomu, že Bridget je poněkud potrhlá, závislá na nikotinu a svým způsobem schopná všeho, o zábavu tu není nouze. Tomu všemu dodává říz i Bridgitina maminka, která se snaží svou dceru za každých okolností za někoho provdat.

Deník Bridget Jonesové vznikal jako sloupek v Deníku Indenpendent. Pro svůj velký úspěch byl pak Deník vydán nejprve knižně a až potom vznikl nápad s vytvořením celovečerního filmu. O hlavní roli se původně snažilo více hereček, roli však nakonec získala René Zellweger, která tehdy neváhala ani celkem významně zamávat se svou váhou.

I když možná někdy přijde film trochu přitažený za vlasy, stejně jej hltáte jedním dechem a fandíte Colinovi Firthovi a Reneé Zellweger, aby nakonec přeci jen skončili spolu.

O filmu:

Žánr: Romantická komedie

Délka filmu: 93 minut

Vyrobeno v koprodukci Velké Británie a Francie v roce 2001.

Režie: Sharon Maguire

Hudba: Patrick Doyle

Hrají: Renée Zellweger, Gemma Jones, Celia Imrie, Jim Broadbent, Colin Firth, Hugn Grant, Paul Brooke, Sally Phillips, Shirley Henderson, James Callis, Salman Rushdie, Embeth Davitz, Patrick Barlow, Dolly Wells, Sarah Alexander, Honor Blackman, James Faulkner a další.

Naše hodnocení: 8/10


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář