Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Jak zdobit vánoční stromeček?

Budete si letos dávat do bytu umělý nebo skutečný vánoční stromek? Ať už preferujete realistickou vůni jehličí, nebo postačí uměle vytvořený stromkový zástupce, nepůjde to jinak než s pořádným ozdobením. Ozdobení vánočního stromku je pro mnohé krásným rituálem. Najdou se jedinci, kteří každoročně navěšují na stromek ty samé ozdoby. Naopak se mezi námi nachází i řada zájemců o stále nové nápady na zkrášlení jehličnatých větví.

Jednobarevný styl zdobení

Mezi aktuální trendy ve zdobení vánočních stromků patří jednobarevnost. Jednoduše si stromek obléknete do jedné oblíbené barvy. Nejčastěji lze spatřit červenou, zelenou, modrou, fialovou, tyrkysovou, žlutou, růžovou, stříbrnou a zlatou. Stromky se sladí do stejné barvy, ale nebudou vypadat nijak chudě a ošizeně. V jedné barvě se totiž dají sehnat různé tvary ozdob. Můžete mít tedy různé krychličky, koule, špičky, zvonky, andělíčky a mnohé jiné tvary. Samotné ozdoby doplní i do stejné barvy laděné řetězy, perličky nebo mašle.  Ozdoby seženete v hladkém provedení, ale také s nádhernými vzory. Mohou mít matné nebo lesklé provedení. Sladké pastelové barvy rozhodně nic nezkazí. Pro vylepšení efektu jedné barvy můžete vybrat ozdoby v různých odstínech.

Originálně nazdobený vánoční stromek

Chcete originalitu? Nebojte se barev a vlastní fantazie. jestliže neoplýváte dostatečně velkou nápaditostí a fantazií, přizvěte si známé či děti. Hlavně dětská fantazie je úžasná a dovede se postarat o nové trendy zcela bez námahy. Vezměte v úvahu, že děti baví tvořit – zabaví se a zároveň je potěší, jak mohou být užitečnými. Učiňte pořádně velký nákup v nějakém eshopu či kamenné prodejně s výtvarnými potřebami a s věcmi pro kutily. Doma vyrobte barevné řetězy, hvězdičky, zvonky. Zkuste obléknout malé plyšáky do vánočních oděvů a cinkrlátek a zavěste je na stromek.

Vánoční dekorace v transparentním stylu

Dekorace na stromek budou zapadat k moderním trendům, pokud sáhnete po průhledných ozdobách. Nejčastější volbou jsou plastové nebo skleněné koule. Dbejte na to, aby stromek nebyl přeplácaný. Luxusnější ozdoby ze skla můžete doplnit několika neprůhlednými koulemi – například v bílé barvě. Pověsit můžete i různě velké koule na jeden stromek. Kombinace větších a menších ozdob vůbec není na škodu.

Vánoční stromek k nakousnutí

Přírodně vypadající vánoční stromky neztrácejí na oblibě. Jedná se o klasiku, která si vás získá svou krásnou přirozeností. Na stromky se věší slaměné a dřevěné ozdoby a řetězy. Ručně dělané dekorace vytváří zvláštní atmosféru. Populární jsou také háčkované ozdoby nebo stvořené z korálků. To vše jde perfektně doplnit upečenými a nazdobenými perníčky, ořechy, malými jablíčky, vánočními cukrovinkami a řetězem s navlečeným popcornem.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář

Tipy na dárky
  • Naučte se zajímavé metody balení vánočních dárků

    Vánoční dárky si nikdo neodpustí. Může se jednat o jeden velký nebo několik malých. Rozhodně budou vypadat neodolatelně, když je pěkně zabalíte – musí jít […]


  • 5 tipů na vánoční dárky pro babičku

    Na Vánoce se prostě nedá nemyslet, stejně jako na milované osoby ve vašem okolí. O vánočním čase jim prostě chceme udělat radost a hledáme dárky, […]


  • Personální knížky pro děti

    Hledáte pro své dítě originální dárek? Rádi byste jej nalákali ke knihám? Čtení je pro děti důležité. Čtením si totiž rozvíjí fantazii. Kromě ní se […]