Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Jaká vánoční výzdoba bude v módě v roce 2013?

Vánoce 2013 se za několik týdnů stanou realitou a nezbývá, než si pořádně promyslet jakou výzdobu připravíme našim domácnostem. Jestliže nepatříte mezi jedince, kteří mají schopnost si vánoční dekorace  stvořit vlastními silami, určitě uvítáte možnost si pořídit nové kolekce vánoční výzdoby na rok 2013 v kamenných obchodech a eshopech.

Vánoční stromek v plné kráse

Zdobení vánočního stromku se ve většině domácností provádí až na Štědrý den, nebo několik dnů před ním. Stoupá však zájem o ozdobení vánočního stromku mnohem dříve, aby si každý mohl maximálně vychutnat pravou sváteční atmosféru. Co na stromek navěsit? Stále jsou in pestrobarevné vánoční ozdoby a řetězy. Zvolit můžete i jednu barvu nebo kombinaci dvou. Na stromky můžete dát baňky, andílky, koule, plyšové medvídky a jiné hračky ve vánočním obleku, hvězdičky, stromky a jiné vánoční motivy. Pro milovníky přírodního stylu doporučujeme proutěné nebo slaměné ozdoby.

Ozdobení oken

Okno se správnou vánoční atmosférou potěší nejen vás, ale také náhodné kolemjdoucí. Na záclony lze zavěsit baňky v pestrých barvách, různé adventní věnce a věnečky, zvonky, větvičky nebo ozdoby z různých materiálů. V oblibě jsou různé blikající dekorace v pestrých barvách a samolepící fólie na okno.

Vánoční dekorace na stůl

Slavnostní vánoční stůl nepatří pouze jídlům, příborům a stylovému ubrusu, vždy to chce něco víc. Vánoční tabuli dolaďte ratanovým věncem, skleněným nebo dřevěným svícnem či třpytivým věncem z rolniček. Připravte ubrousky s vánočními motivy, příbory ovázejte červenou mašlí a pod ni zapíchněte kousek větvičky z favorizovaného jehličnatého stromku. Vánoční stolování slaďte do pestrých barev nebo do jedné – hodí se stříbrná, zlatá, červená, zelená, fialová, modrá.

Skleněné vánoční ozdoby

Pro rok 2013 a jistě ještě pro mnoho dalších let se hodí skleněné vánoční ozdoby, které u nás mají dlouholetou tradici. Možná si mnozí vzpomenou na své dětství a na stromky obsypané uměním českých sklářů. I dnes je snadné upřednostnit skleněné koule, baňky a jiné tvary před plastovými. Skleněné ozdoby mají moderní odstíny a designy, nechybí ani tradiční vyhledávaná kvalita. Mezi novějšími druhy najdete skleněný klinkací zvonek s květinovým vzorem, kouli v růžovém matu s dekorem květiny, modrého anděla, vánoční raketu s barevnými dekory, kočičky, tyrkysové skřítky nebo limuzínu se stromkem.

Několik tipů na vylepšení vánoční výzdoby:

–          přes vánoční stůl lze položit perličkové girlandy
–          vánoční stůl posypejte barevnými dekoračními kameny
–          pro dostatek barev využijte sisalová vlákna
–          přírodní zelené větvičky promíchejte s ozdobnými větvičkami s perličkami v různých barvách
–          světlo dekorativních svícnů dovede zvýraznit svítící vánoční stromek – postavte je na okenní parapet nebo na stůl, poličky…


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář