Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Kde jsou nejhezčí vánoční trhy v Čechách?

Vánoční trhy patří v Čechách k dlouho udržovaným tradicím. V současnosti se snad každé město naší republiky chlubí nějakým vánočním trhem a chce navodit správnou sváteční atmosféru, kam lidé rádi chodí za kulturou a za nákupy originálních dárků. Kde najdete nejhezčí vánoční trhy v Čechách? Rozhodně ve velkých městech, kde se zdobí historická centra a připravují se zajímavé programy včetně rozsvěcení vánočního stromu. Přinášíme vám několik tipů, kde na vás dýchne pohoda a budete se těšit z krásného prostředí ve vánočním kabátku.

Vánoční trhy v Praze

Pražské vánoční trhy se rozhodně řadí k nejvyhledávanějším. V Praze se konají na několika místech – na Václavském a Staroměstském náměstí, na Výstavišti Holešovice, na Havelském náměstí, na Náměstí Míru a Náměstí Republiky. Vánoční trhy v Praze 2013 nebudou postrádat dle zvyku pestrý vánoční program, sváteční jídlo, dětskou dílničku nebo tradiční svařené víno. Vánoční strom se slavnostně rozsvítí 30. listopadu 2013 v podvečer na Staroměstském náměstí. Zdejší vánoční trhy odstartují v sobotu 1. prosince 2013 a skončí 1. ledna 2014. Procházet se můžete mezi desítkami stánků, kde nakoupíte různé vánoční dekorace, perníčky, cukroví, kapry, dárky nebo občerstvení.

Vánoční trhy Brno 2013

Vánoční trhy v Brně se tradičně konají na na Zelném trhu a veletržním výstavišti, kde se také koná řemeslnický jarmark. Letos se těšte na Vánoce na Zelňáku očima dětí, protože vánoční trhy budou prolnuté dětskou fantazií. Začnou v pátek 29. 11. 2013 a potrvají do 23.12. 2013. Nebude nouze o četná hudební vystoupení a divadelní program. Na náměstí Svobody se bude rozsvěcet vánoční strom, který se stane vítězem ankety o nejkrásnější strom pro Brněnské Vánoce 2013.

Vánoční trhy Pardubice 2013

Vánoční trhy v Pardubicích se letos uskuteční na Pernštýnském náměstí. Navštívit je můžete denně v období od 9. do 15. 12. 2013. K dispozici bude nejen bohatý vánoční sortiment, ale také chutné občerstvení a atrakce pro děti. Nebude chybět ozvučený vyřezávaný betlém, Ježíškova pošta, zvonička splněných přání nebo živý betlém se zvířátky. Denně se budete bavit při doprovodném kulturním programu – vystoupí dětské pěvecké sbory, budou se hrát pohádky pro děti a vystoupí různí hudebníci a skupiny.

Vánoční trhy v Českém Krumlově

Český Krumlov je nádherným turistickým lákadlem a není divu, že se sem lidé rádi vrací i a vánoční trhy. Na konci listopadu se rozsvěcí vánoční strom a trhy se konají každý víkend až do Nového roku. V Českém Krumlově nebude chybět živý Betlém. Občané města si dokonce zahrají a zazpívají v biblickém příběhu zrození Ježíše Krista.

Vánoční trhy na hradech a zámcích

Dobrou vánoční náladu získáte i při návštěvě některých zámků a hradů v naší republice, kde se pořádají vánoční trhy a jiné sváteční veselice. Historické prostředí je naprosto ideální ke konání podobných akcí a vy si můžete dopřávat vánoční jarmarky, adventní mše v kaplích, ukázky středověkých řemesel či stylová hudební a divadelní představení.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář