Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Kolik průměrně utratí česká rodina za Vánoce? Odpověď vás překvapí

Ačkoli do vánočních svátků ještě nějaký ten měsíc zbývá, řada z nás již pomalu, ale jistě brouzdá obchody a supermarkety v naději, že jim padne do oka něco, čím by potěšili své nejbližší. Přesto, že mají být Vánoce zejména svátky klidu, pohody a setkávání s nejbližšími, ve své podstatě se bohužel jedná o hektické období, kdy trpí nejen naše psychika, ale zejména peněženka a bankovní konto. Víte, kolik během Vánoc průměrně utratí typická česká rodina? Odpověď vás s největší pravděpodobností náležitě zaskočí.

 

Vánoce Čechy vyjdou zhruba na 28 tisíc korun

Už od konce září na nás z regálů pomrkávají čokoládoví čerti a Mikuláši, reklamy lákají za předvánoční slevy a výprodeje, vánoční kolekce se začínají hromadit v urovnaných komíncích a jejich cena si doslova říká o výhodný kup. To je pokušení pro naše peněženky. Dle průzkumu tuzemských bank se pak náklady, které těmto svátkům obětujeme, šplhají k neuvěřitelné hranici 28 000 korun! Více, než polovina z těchto prostředků padne primárně na nákup vánočních dárků. Zbývající finance pak vynaložíme za nákup občerstvení, stromečku a vánoční výzdoby.

Tradiční pojetí Vánoc vs. moderní doba

Na tomto místě je nutné zamyslet se, zda krásné Vánoce jsou doopravdy synonymem prázdných peněženek, prohýbajících se stolů, povánočních úvěrů a drahých dárků, kterými zahlcujeme své nejbližší… Výjimkou bohužel nejsou ani takové dárky, které splácíme ještě následující půl rok. Opravdu je to nutné? Skutečně vypadá tradiční pojetí Vánoc takto? Na tyto otázky si budeme muset s největší pravděpodobností odpověď každý sám za sebe. A možná, že dojdeme k překvapivému závěru, který domněnky a výpočty bankovních institucí zpochybní.

Co ve vás evokují vánočné svátky?

Do Vánoc zbývají necelé dva měsíce – dost času na to, abychom si sami v sobě utřídili myšlenky, očekávání, ale také se zbavili předsudků, jež se k modernímu pojetí Vánoc vážou. Vánoční atmosféra v kruhu nejbližší rodiny je nenahraditelná. A usednout ke štědrovečerní večeři vyčerpaní, na pokraji zhroucení a s prázdnou peněženkou i bankovním kontem asi není úplně ideální. Proto zkuste letošní Vánoce prožít trošku jinak – klidněji a o to příjemněji.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

One Response to “Kolik průměrně utratí česká rodina za Vánoce? Odpověď vás překvapí”

Napsat komentář