Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Legenda o Vánocích

Na internetu o Legendě o Vánocích naleznete takové popisky, že když si potom film pustíte, nestačíte se divit. Legenda o Vánocích anebo také Joulutarina, jak se mu říká v originále, je finským filmem, vzniklým v roce 2007.

Legenda o Vánocích je zcela dokonalým příběhem o tom, proč a jak vznikla pověra o San Nicolasovi, sobech a vánočních dárcích. Film je velmi ovlivněn finskou kulturou, krajinou i mentalitou. Legenda o Vánocích vypráví vskutku uvěřitelný celkem pohnutý příběh malého Nicolase, který na Štědrý den přišel nečekaně o rodiče a malou sestřičku, když s malou sestřičkou spěchali do vesnice k lékaři.

Přesto, že by se mohlo zdát, že to nebude veselý příběh, nutno říct, že tomu tak není. Jedná se o velice čistý příběh, v němž není zapomenuto na nic. A to, že se v některých popiscích píše o zlém truhláři, berte jako holý fakt, že ti, kteří ten popisek psal, film nejenže neviděl, ale nedal si ani tu práci o něm si něco v zahraničních zdrojích vyhledat. Truhlář je sice morous a zpočátku všechny děsí, ale rozhodně není zlý. To jaký je, proč začal Nicolas ve skutečnosti dávat dárky a také jak přišel k červené čapce, se dozvíte v milém a zdařile natočeném příběhu: Legendě o Vánocích.

Tento film je určen nejen malým, ale na své si přijdou i dospělí, kteří stejně jako děti budou místy tajit dech a zamačkávat slzu dojetí.

Naše hodnocení: 10/10

O filmu:

Film je rodinné drama – fantasy.

Režie: Juka Wuolojoki

Scénář: Marko Leino

Hrají: Hanna – Pekka Björkman, Otto Gustavsson, Jonas Rinne, Kari Väänänen, Minna Haptylä, Mikko Leppilampi, Laura Birn, Nella Siilasmaa, Antti Tuishu, Ville Virtanen.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

One Response to “Legenda o Vánocích”

Napsat komentář

Tipy na dárky
  • Dárky už nemusíte kupovat: Sbírejte body a vyhrávejte! Dárky už nemusíte kupovat: Sbírejte body a vyhrávejte!

    Jako každý rok máte hrůzu z toho, že vánoční svátky zruinují vaši peněženku a bankovní konto? A proč nezkusit štěstí a pokusit se vánoční dárek vyhrát? […]


  • Personální knížky pro děti

    Hledáte pro své dítě originální dárek? Rádi byste jej nalákali ke knihám? Čtení je pro děti důležité. Čtením si totiž rozvíjí fantazii. Kromě ní se […]


  • Župan: dárek, který zahřeje a potěší Župan: dárek, který zahřeje a potěší

    Ačkoli do Vánoc ještě nějaký ten měsíc zbývá, někteří prodejci už své zákazníky začali lákat na zlevněné čokoládové figurky Mikulášů a čertů. Pokud si při […]