Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Medové perníčky – tradiční vánoční pochoutka pro velké i malé

Med a perníčky se k vánočním svátkům perfektně hodí. Co takhle tyto dvě specifické chutě a vůně spojit a doplnit vánoční tabuli o medové perníčky? V případě, že nechcete čekat, až vám klasické perníčky (návod na jejich zdobení krok po kroku zde) změknou a chcete si na lahodné chuti čerstvého perníku pochutnat ihned, je tato medová varianta vhodná právě pro vás. Naučíme vás připravovat medové těsto na perníčky a také vlastní koření, které dodá perníčkům jejich specifickou a nenahraditelnou chuť.

Recept na medové perníčky

Každá hospodyňka, která se pečení perníčků věnuje, již svůj osvědčený recept zajisté má. Pokud chystáte „perníčkovou premiéru“, vyzkoušejte třeba následující recept. Na přípravu měkkých medových perníčků budeme potřebovat půl kila proseté hladké mouky, 15 dkg medu (dle chuti můžete přidat i více), 20 dkg másla, 20 dkg cukru moučka, 2 celá vajíčka, 1 lžičku jedlé sody a perníkové koření.

Mouku, moučkový cukr a sodu prosejeme na vál, přidáme citronovou šťávu a koření na perníčky. Necháme si rozpustit máslo a med a připravenou vychladlou směs doplníme o rozšlehané vejce. Následně nalejeme na vál, kde zapracujeme do těsta. Těsto necháme do druhého dne odpočinout, poté jej vyválíme na tenký plát a vykrajujeme různorodé tvary, které skládáme na plech s pečícím papírem. Perníčky před pečením pomažeme vajíčkem.

Domácí koření na perníčky

Milujete tradiční vůni čerstvě upečených perníčků? A chcete si připravit vlastnoruční perníčkové koření? V moždíři smíchejte badyán, řebíček, mletou skořici, nové koření, pepř, zázvor, kardamom, citronovou kůru, případně další koření dle chuti. S anýzem opatrně, po rozdrcení má velmi aromatickou vůni.

Pokud se vám nechce dělat koření na perníčky svépomocí, v potravinách koupíte již hotovou směs, která však nikdy vlastnoručně vyrobené koření nenahradí. Na zdobení perníčků použijeme bílou polevu z bílků, moučkového cukru a citronové šťávy.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář