Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Naučte se zajímavé metody balení vánočních dárků

Vánoční dárky si nikdo neodpustí. Může se jednat o jeden velký nebo několik malých. Rozhodně budou vypadat neodolatelně, když je pěkně zabalíte – musí jít o překvapení a ne o předem známou věc. Balení do vánočních tašek je sice zcela jednoduché a rychlé, ale zajímavé balící metody udělají vašim blízkým také hodně radosti – dárek se tak stane neodolatelným. Nyní vám poradíme několik zajímavých metod balení vánočních dárků.

Stylové krabičky a krabice na vánoční dárky

Hlavně dětem nezapomeňte vše narovnat do krabic, protože mnohé z nich nenadchnete „měkkými“ dárky. Nemusíte kupovat žádné speciální krabice s vánočními motivy, úplně stačí obyčejná krabice od bot či jiného zboží a tu si lehce ozdobíte. Potřebujete nějaké staré vánoční pohledy, přání nebo zbytky různých druhů vánočních papírů. Připravenou krabici olepte vybranými motivy. V případě, že se vám nashromáždilo více druhů vánočních balících papírů, vystříhejte si čtverce, obdélníky, trojúhelníky, kolečka  i srdce a střídejte různé motivy při nalepování. S pomocí lepidla a zbytků z loňska stvoříte originální krabice s patchworkovými rysy. Přímo z vánočních pohledů si můžete sešít vlastními silami krabičku libovolných rozměrů. K sešití používejte výrazné bavlnky.

Co je chutné, to je vítané!

Své dárky můžete opatřit i netradičními obaly. Osoby zdatné v kuchařských a cukrovinkářských praktikách se už určitě třesou na pečení vánočních laskominek. Můžete si stvořit i stylovou krabičku z vánočně ozdobeného perníku. Vánoční chaloupka bude jistě také skvělým úkrytem pro dárky. Zrovna tak může přifrčet vánoční vlak nebo kočár.

Nápady ze švadlenčina koutku

Základní šití není nijak složité, proto se klidně pusťte do šití vánočních punčoch nebo látkových pytlíčků. Posloužit vám může i sněhulák – do každé jeho koule se schová jeden nebo několik dárků, zbytek dovycpete výplňovými materiály. Stále častěji se lidé obdarovávají finančními dary. Znáte tradiční krabičky čokoládových kolekcí? Stačí vám sehnat celofán, z něho nastřiháte čtverce a mince můžete zabalit jako bonbóny. Posléze zabalené peníze urovnáte do přihrádek po čokoládových figurkách a máte hned zabaleno. Na peníze se kromě vánočních obálek hodí i pěkné pytlíčky, kam snadno ukryjete bankovky. Nezapomeňte pytlíček zvýraznit mašlí a jinými ozdůbkami. Klidně bude vyhovovat i nějaká typická vánoční ozdoba. Jakmile vše dáte dohromady, pověste pytlíček na stromek a uvidíte, jestli ho někdo najde…

Dozdobení dárků

Na závěr nezapomeňte balíčky opatřit jmenovkami. Zhotovíte si je snadno pomocí vašich malůvek. Nesmí chybět ani nápadné mašle, zvolte i několik barev, aby byly Vánoce pěkně pestré a veselé. Stvořené dárečky přímo rozsvítí organzové stuhy s drátky, které se dají se sehnat v různých barevných variantách.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář