Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Návod na jednoduchou tvorbu adventního věnce

Adventní věnce se staly součástí většiny českých domácností. Někomu stačí jeden adventní věnec, druhý jich vlastní hned několik. Současné adventní věnce mají mnoho barev, ozdob i forem. Nepokládají se tradičně jenom na jídelní stůl, či se zavěšují nad stůl, ale věší se i na okna a dveře. Jaké to bude letos u vás doma? Koupíte si již hotový adventní věnec, nebo se pustíte do výroby vlastního jedinečného kousku?

Jednoduchý adventní věnec pro vaše vánoční svátky

Adventní věnec se vyrábí i zcela jednoduše. Sežeňte si různé chvojí z jehličnatých stromů. Stačí krátká procházka lesem a najdete určitě dostatek opadaných větví k použití. Lze využít i větvičky túje, tisu nebo jalovce apod. větvičky si nastříhejte na velikost cca deseti centimetrů.

Připravte si polystyrénový nebo slámový kruh. Omotejte ho podle vlastních preferencí – třeba tmavým igelitem, krepovým papírem apod. Na kruh budete připevňovat větvičky. Umístěte je do řad, z nichž by měla mít každá asi čtyři nebo pět kusů větviček. Hustota by měla být taková, aby podklad neprosvítal.

Dalším krokem v přípravě adventního věnce bude připevnění větviček k podkladu. Na to použijete buď pevnou nit nebo slabší drát. Upevnění by mělo být dostatečně silné, aby nedošlo k vypadávání větviček. Zároveň by však neměl dojít k prořezání podkladu. Druhá řada by měla překrývat drát a také zpevňovat první řadu. Stejným způsobem pokračujte až do skončení. Drát v poslední řadě se ucvakne a zapíchne do podložky. Pokud používáte nit, ustřihněte ji a zauzlete.

Pokračujte ve zdobení adventního věnce. Na větvičkový věnec napíchněte podstavce na svíčky, umístěte svíčky.  Na základě vlastního uvážení můžete svíčky zcela vynechat a věnovat se dalšímu zdobení. Zde přijde na řadu fantazie – vybírejte různé ozdoby, zvonečky, sušené ovoce, mašličky, koule, třpytky.. Až bude ozdobeno, připevněte ho stužkou na vchodové dveře.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář

Tipy na dárky
  • Tipy na vánoční dárky

    Hledáte nějakou tu inspiraci, či nápady na vánoční dárky? Kouzelnevanoce.cz vám přináší hned několik vánočních tipů na zajímavé vánoční dárky, které nikdy nezklamou a které […]


  • Hitparáda nejkrásnějších vánočních dárků pro muže i ženy Hitparáda nejkrásnějších vánočních dárků pro muže i ženy

    Do nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc zbývají ještě necelé dva týdny. Pokud tuto skutečnost zdárně ignorujete, měli byste se pomalu, ale jistě začít poohlížet po […]


  • 5 tipů na vánoční dárky pro babičku

    Na Vánoce se prostě nedá nemyslet, stejně jako na milované osoby ve vašem okolí. O vánočním čase jim prostě chceme udělat radost a hledáme dárky, […]