Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Nejoblíbenější vánoční koledy

Vánoční koledy se nezpívají jen u nás, ale po celém světě. Koledy patří k tradicím každých vánoc a děti si je s oblibou pouští již od září, protože se nemohou dočkat, až tu zase budou Vánoce.

Napadlo Vás však, která koleda je vůbec nejoblíbenější? Kouzelnevanoce.cz ano, a proto jsme se rozhodli, že to zjistíme. Podle dostupných statistik je tou nejznámější a nejoblíbenější vánoční koledou na celém světě Tichá noc. Tato vánoční koleda poprvé shlédla světlo světa o Vánocích v roce 1818 v kostele sv. Mikuláše v Oberndorfu u Salzburgu.

V České republice jsou oblíbené ale i jiné vánoční koledy, všechny naleznete v sekci Vánoční koledy. Jedná se o pečlivý výběr koled, které byly oblíbené v minulosti a které jsou oblíbené i dnes. Jedná se o moderní, ale i tradiční vánoční koledy jako například Pásli ovce Valaši, či Ladovská zima anebo také Zima, zima, zima, která byla hitem v éře našich rodičů.

Ve skutečnosti je velice obtížné definovat tu nejoblíbenější koledu, protože obliba vánočních koled je ovlivněna i dobou a zdařilým nazpíváním. Řada z nich totiž zažila již toliko zpracování, že je to až neuvěřitelné. Takovou koledou jsou například světu známé Rolničky.

A i přesto anebo možná i proto je těžké si z celé té široké škály různých koled, vybrat tu nejoblíbenější ze všech. Však jen posuďte sami – Neseme vám noviny, Jak jsi krásné neviňátko, Bílé Vánoce, Purpura anebo snad Štědrej večer nastal? Která z těchto či jiných vánočních koled je pro vás tou nejoblíbenější? Podělte se s námi…

Všechny tyto zmíněné vánoční koledy a celá řada dalších je k nalezení na našich stránkách Kouzelnevanoce.cz v sekci Vánoční koledy.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář