Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Netradiční české Vánoce u nás a ve světě

Netradiční české Vánoce u nás a ve světě Vánoce jsou již takřka za dveřmi. Jejich jedinečná atmosféra prostoupila zajisté každým z nás. Z kuchyně voní čerstvě napečené linecké cukroví, obývací pokoj ozdobil vánoční stromek. Jedna pohádka v televizi střídá druhou a s vánočními příběhy jako by se doslova „roztrhl pytel“. Zkrátka a jednoduše, pokud jste si příchod nejkrásnějších vánočních svátků doposud nestihli připustit, nyní zpomalte a začněte nasávat tu pravou vánoční atmosféru. Ne každý z nás bude ovšem slavit naše tradiční české Vánoce u nazdobeného stromečku, kapra a salátu. Spousta Čechů slaví Vánoce netradičně na různých koutech světa.

 

Vánoce u moře? A proč ne?

Tisíce Čechů každý rok vymění typicky pochmurné zimní počasí za sluníčko, pohodu a klid u moře. Zároveň se také „vyvléknou“ z klasických vánočních příprav počínaje pečením cukroví, přes generální úklid, až po nákupní šílenství, jež panuje v supermarketech. Již s předstihem nakoupí letenku do exotické destinace, zajistí si zde bytování a Vánoce, místo u stromečku, slaví na plážovém lehátku s koktejlem v jedné a opalovacím krémem v druhé ruce. Po vánočních a novoročních zájezdech k moři se podle Asociace cestovních kanceláří a agentur letos doslova zaprášilo. Pokud jste si tedy zájezd nezařídili doposud, nyní již s největší pravděpodobností nepochodíte.

Typicky české Vánoce v Austrálii

Mnozí Češi, kteří však již nějakou tu dobu žijí v zahraničí, na naše typické Vánoce jednoduše nedají dopustit. Často se velmi striktně drží „zajetýchtradic a zvyků, proto není výjimkou, pokud třeba u našich protinožců narazíte na domácnost, které 24. prosince (uprostřed léta samozřejmě) vévodí ozdobený stromeček. Jelikož jsou zde stromky spíše nedostatkovým zbožím, než artiklem objevujícím se na každém rohu, více pravděpodobnější je, že si Češi zde žijící ozdobí třeba vzrostlejší keř nebo jiného typického zástupce zdejší flóry.

Rozhodnutí je na každém z nás

Ať se již rozhodnete strávit letošní Vánoce ve své domovině, u moře, na horách nebo v Austrálii, jistě se vám podaří navodit tu správnou atmosféru a užít si klidu a pohody, jenž je s obdobím vánočních svátků neodmyslitelně spojená.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář