Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Netradiční recepty na rumové kuličky

Kdo by neznal rumové kuličky? Recepty na ně se často opakují, ale i přesto patří k nejoblíbenějším druhům vánočního cukroví. Chcete překvapit rodinu nebo známé netradičními rumovými kuličkami?

Exotickými, španělským nebo oplatkovými? Vyzkoušejte naše jedinečné recepty na rumové kuličky, po kterých se o vánocích doslova utlučete. Dost řečí, pojďme se podívat, jak na to!

Španělské rumové kuličky

I ve Španělsku milují rumové kuličky, které se od těch našich až tak příliš neliší. K přípravě kuliček budeme potřebovat 300 gramů kvalitní hořké čokolády s vysokým podílem kakaa, 0,8 l smetany, 100 gramů sekaných ořechů (vlašské, lískové, pistácie, mandle apod.) a 75 ml rumu. 50 gramů hořké čokolády nastrouháme na jemno a vložíme do mrazáku.

Zbytek čokolády vložíme do svařené smetany. Mícháme do té doby, než ze směsi vznikne hladký krém. Do něj přidáme nasekané ořechy a rum. Po vychladnutí vytvoříme malé kuličky, které obalíme ve zmražené čokoládě.

Oplatkové rumové kuličky

Pro přípravu těchto rumových kuliček budeme potřebovat 4 větší balení oplatek (Tatranky, Delissa apod.), 100 gramů cukru moučka, 160 gramů másla, 2 lžíce kakaa nebo kokosu a 2 lžíce rumu.

Oplatky najemno pomeleme a přidáme zbylé suroviny. Celou směs důkladně promícháme a necháme odstát v lednici. Následně tvoříme kuličky a obalujeme je v kakau nebo kokosu.

Exotické rumové kuličky

Pro přípravu směsi na kuličky budeme potřebovat 250 gramů sušeného ovoce (fíky, pomeranče, jablka, meruňky, švestky, rozinky), lžičku skořice, 2 lžíce rumu a nasekané mandle, případně ořechy nebo kokos na posypání.  Sušené ovoce dobře rozmixujeme nebo pomeleme v mlýnku na maso a vmícháme skořici s rumem.

Cukr není třeba přidávat, sušené ovoce je dosti sladké. Tvarujeme malé kuličky, které obalujeme (kokos, ořechy nebo mandle). Obalené kuličky vkládáme do malých papírových košíčků nebo přímo na podnos.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář

Tipy na dárky
  • Hitparáda nejkrásnějších vánočních dárků pro muže i ženy Hitparáda nejkrásnějších vánočních dárků pro muže i ženy

    Do nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc zbývají ještě necelé dva týdny. Pokud tuto skutečnost zdárně ignorujete, měli byste se pomalu, ale jistě začít poohlížet po […]


  • Tipy na vánoční dárky

    Hledáte nějakou tu inspiraci, či nápady na vánoční dárky? Kouzelnevanoce.cz vám přináší hned několik vánočních tipů na zajímavé vánoční dárky, které nikdy nezklamou a které […]


  • Župan: dárek, který zahřeje a potěší Župan: dárek, který zahřeje a potěší

    Ačkoli do Vánoc ještě nějaký ten měsíc zbývá, někteří prodejci už své zákazníky začali lákat na zlevněné čokoládové figurky Mikulášů a čertů. Pokud si při […]