- Kouzelné Vánoce- Největší vánoční magazín - https://kouzelnevanoce.cz -

Netradiční recepty na rumové kuličky

Kdo by neznal rumové kuličky? Recepty na ně se často opakují, ale i přesto patří k nejoblíbenějším druhům vánočního cukroví. Chcete překvapit rodinu nebo známé netradičními rumovými kuličkami?

Exotickými, španělským nebo oplatkovými? Vyzkoušejte naše jedinečné recepty na rumové kuličky, po kterých se o vánocích doslova utlučete. Dost řečí, pojďme se podívat, jak na to!

Španělské rumové kuličky

I ve Španělsku milují rumové kuličky, které se od těch našich až tak příliš neliší. K přípravě kuliček budeme potřebovat 300 gramů kvalitní hořké čokolády s vysokým podílem kakaa, 0,8 l smetany, 100 gramů sekaných ořechů (vlašské, lískové, pistácie, mandle apod.) a 75 ml rumu. 50 gramů hořké čokolády nastrouháme na jemno a vložíme do mrazáku.

Zbytek čokolády vložíme do svařené smetany. Mícháme do té doby, než ze směsi vznikne hladký krém. Do něj přidáme nasekané ořechy a rum. Po vychladnutí vytvoříme malé kuličky, které obalíme ve zmražené čokoládě.

Oplatkové rumové kuličky

Pro přípravu těchto rumových kuliček budeme potřebovat 4 větší balení oplatek (Tatranky, Delissa apod.), 100 gramů cukru moučka, 160 gramů másla, 2 lžíce kakaa nebo kokosu a 2 lžíce rumu.

Oplatky najemno pomeleme a přidáme zbylé suroviny. Celou směs důkladně promícháme a necháme odstát v lednici. Následně tvoříme kuličky a obalujeme je v kakau nebo kokosu.

Exotické rumové kuličky

Pro přípravu směsi na kuličky budeme potřebovat 250 gramů sušeného ovoce (fíky, pomeranče, jablka, meruňky, švestky, rozinky), lžičku skořice, 2 lžíce rumu a nasekané mandle, případně ořechy nebo kokos na posypání.  Sušené ovoce dobře rozmixujeme nebo pomeleme v mlýnku na maso a vmícháme skořici s rumem.

Cukr není třeba přidávat, sušené ovoce je dosti sladké. Tvarujeme malé kuličky, které obalujeme (kokos, ořechy nebo mandle). Obalené kuličky vkládáme do malých papírových košíčků nebo přímo na podnos.