Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Nevšední zdobení vánočního stromečku

Současné trendy výzdoby vánočního stromečku směřují zpět k tradicím a využíváním tradičních metod. Kromě nich se staré techniky kombinují s novými materiály a prostředky, čímž vzniká nový moderní styl výzdoby vánočního stromečku. Důraz na ruční výrobu ozdob je rok od roku větší.

Pokud chcete mít doma i vy stylový vánoční stromeček, zapomeňte na plastové koule z hypermarketu.

Decoupage

Ozdoby vytvářené do plastových polokoulí, či na polystyrén. Ozdoby mohou mít různé tvary a velikosti. Tyto ozdoby si můžete buď koupit anebo také vyrobit. Výroba takovýchto koulí patří k velice oblíbenému trendu nejen v Americe a Anglii.

Nepravý patchwork

Ozdoby vyrobené z nepravého patchworku navazují na venkovský styl. Jejich výroba vyžaduje jistou zručnost, existuje několik různých technik, například zdobení ve stylu artichock. Touto technikou se může vyrobit vánoční ozdoba nejen ve tvaru koule, ale i zvony, šišky a podobně.

Keramické ozdoby na vánoční stromeček

Keramické ozdoby jsou oblíbené již několik let a patří k oblíbeným činnostem nejen našich dětí. Keramické vánoční ozdoby dokáží dát vánočnímu nádech tradičních českých Vánoc. Nejčastějšími motivy jsou hvězdičky, srdíčka a kapříci.

Smaltované ozdoby

Jedná se o nepravý smalt, kdy se k výrobě používají speciální smaltovací prášky. Tyto ozdoby jsou pestrobarevné, lesklé a nevšední.

Malované sklo, či plast

Díky speciálním barvám jsou čím dál více vidět i originální ozdoby na vánoční stromeček vyrobené z různých skleněných, či plastových výseků.

Sádrové vánoční ozdoby

Díky umělecké sádře, která tuhne pomaleji, ale za to není až tak křehká, se otevřela nová cesta k sádrovým ozdobám na vánoční stromeček.  Ty dávají stromečku luxusní aristokratický vzhled za pár korun.

Nitěné ozdoby

Tyto ozdoby mohou být pestrobarevné a jejich výrobu zvládnou i malé děti. Jejich základ totiž tvoří do různé velikosti nafouknutý balónek, bavlnky, či vlna a jehla na poslední propíchnutí.

Ornamentální vánoční ozdoby

Ornamentální vánoční ozdoby jsou luxusní a blýskavé ozdoby na stromeček, jejichž výroba je podmíněna celkem notnou dávnou trpělivosti a velkou spoustou špendlíků, rokajlu a flitrů. Tyto ozdoby patří k těm největším hitům. Jsou blýskavé a vánoční stromeček s takovýmito ozdobami vypadá doopravdy víc než luxusně.

Mozaika

Měli jste dojem, že mozaika se týká pouze dlažby, či zrcadel? Omyl, mozaika se užívá i na výrobu vánočních ozdob. Nemůže se zde samozřejmě užít každý skleněný střep, ale efektivita takto nazdobené polystyrénové koule je velice vysoká.

Plstěné vánoční ozdoby

V posledních letech stoupala obliba plstěných ozdob. Tyto ozdoby se vyrábí stříháním a šitím z plstěných plátů, kdy se kombinují různé barvy a zdobí se knoflíky a různými korálky.

Letošní trend však klade na plstěné ozdoby ještě větší důraz než kdykoli dříve. Nejedná se však o šití ozdob z plstěných plátů, ale o výrobu vánočních ozdob pomocí techniky plstění – felting z ovčího rouna.

Fusing a Tiffani

Obě tyto znovuobjevené techniky pracují se sklem. Fusing taví  sklo starým způsobem a kromě přívěšků a šperků se nyní užívá i k výrobě netradičních a originálních skleněných ozdob na stromeček.

Tiffani je technika, při níž se pracuje se sklem a cínem. Výsledkem jsou originální dekorativní výtvory. Mimo jiné se tak vyrábí originální vánoční skleněné ozdoby na vánoční stromeček. 

Zdroj fotografií keramiky – Lettuce z Fler.cz,

Nepravý patchwork Pavla Wágnerová Fler.cz

ornamentální vánoční ozdoba

 

keramické ozdoby na stromeček

keramické ozdoby na stromeček

nepravý patchwork od Pavly Wágnerové

mozaika

decoupage kombinovaná s ornamentální tvorbou Adriana Dosedělová

patinování - akrylové barvy


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář