Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Pelíšky

Pokud hledáte skutečně dobrý vánoční film, který nikdy nezklame, tak Pelíšky jsou správnou volbou. Pelíšky totiž nikdy nezklamou.

Děj filmu se odehrává ve dvou protichůdných rodinách v období okolo roku 1968. Je zde pohled ze všech stran – dětí, dorůstajících i dospělých, zastánců z jedné i druhé strany. Pelíšky jsou filmem plných ideálů, zvratů a nečekaných zápletek. Nechybí zde plno skečů, scének, které ani nebyly v plánu.

Pelíšky původně neměly být vůbec celovečerním filmem, ale pouze televizní inscenací, která se bude vysílat o Vánocích. Jenomže to nakonec dopadlo jinak, a to je dobře. I když být scénáristou muselo být o hodně velké trpělivosti, protože scénář se přepisoval celkem 8x. Peníze na film se sháněly ještě dalších 5 let. Přesto film nadchl a nakonec si v něm zahrálo české hvězdné obsazení.

Tímto filmem vznikla celá řada nezapomenutelných scének a hlášek, které se prostě zažily. Díky Pelíškům si konečně lidé povšimli jednoho jedinečného českého autora, který napsal předlohu pro Pelíšky – Petra Šabacha a Petra Jarchovského.

Proti tomuto filmu nelze absolutně nic namítnout, jelikož je prostě nadčasový a jen stěží se někomu dalšímu podaří něco podobného. Tímto filmem započala éra retro filmů, která vlastně trvá dodnes.

O filmu:

Komedie/ drama

Délka filmu: 116 minut

Rok výroby: 1999

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský, Jan Hřebejk

Hudba: Ivan Král, Ivan Hlas

Hrají: Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Emília Vašáryová, Kristýna Nováková – Fuisová, Simona Stašová, Michal Beran, Sylvie Koblížková, Bolek Polívková, Stella Zázvorková, Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Boris Hybner, Dagmar Teichmannová, Richard Tesařík a další.

Naše hodnocení: 10/10


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář