Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Polární expres

Další 3D animovaný film od Zemickise, tentokráte s notnou podporou Toma Hankse. Tento vánoční film byl zrealizován podle cca třicetistránkové komiksové stejnojmenné knihy od Chrise Vana Allsburga.

Jsou Vánoce a malý Grand Raprias z Michiganu věří na Ducha Vánoc. Je večer a on nemůže spát. Nemůže se dočkat, kdy konečně přijde Santa a donese mu dárky. Místo něj však přistihne své rodiče. Je zklamán a v smutku usíná. Když tu ho probudí ohromný lomoz. Vyděšený a zvědavý se běží podívat, co se to děje, když tu před domem uvidí stát ohromný vlak. Je to Polární expres. Tento vlak veze děti na sever, na Polární Pól, za Santa Clausem…

Takto začíná děj typicky vánočního filmu. Možná namítnete, že my přece máme Ježíška a nechcete, aby si děti lámaly hlavu nad Santou. Jenomže to je stejně nemožné, Santa se na nás kouká ze všech koutů a regálů, proto je celkem jednoduché dítěti vysvětlit, že Zeměkoule je veliká a že Amerika je daleko, a proto má tuto oblast na starost pro změnu Santa Claus.

Někteří kritikové na filmu kritizují dětinskost, jenomže si neuvědomují, že film není určen pro dospělé, ale právě pro děti, které přicházejí o iluze. Rádi byste podpořili víru v Ježíška? Nechcete, aby ztratilo to nejhezčí, když v něj přestalo věřit? Pak tento film je skvělý.

Má jednoduchou pointu, a proto je zcela ideální pro malé předškolní a školní děti. Je zde o kouzlu Vánoc, přátelství i o tom, že moc dárku není o ceně a velikosti, ale i v něčem docela jiném. Pokud se na film budete dívat jako dítě, zjistíte, že je skvělý.

Oči českých kritiků se prozatím snaží hrát na dospělé, přitom někde zakrněly, když jim nedošlo, že Polární expres není film pro dospělé, ale právě pro děti.

Naše hodnocení: 8/10

O filmu:

Je to animovaný rodinný fantasy film.

Rok natočení: 2004

Délka filmu: 100 minut

Režie: Robert Zemeckis

Hudba: Alan Silvestri

Hrají: Tom Hanks, Leslie Zemeckis, Debbie Lee Carnington, Michael Jeter, Eddie Deezen, Peter Scolari, Chris Coppola, Nona Gaye, Josh Hutcheson, Daryl Sabara, Cody Klop, Phil Fondacaro


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

One Response to “Polární expres”

Napsat komentář