Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Proč Češi nemají rádi Santu? 3 důvody uvnitř článku!

Proč Češi nemají rádi Santu? 3 důvody uvnitř článku!Skutečnost, že se blíží nejkrásnější svátky v roce, se nyní již podaří ignorovat pouze málokomu. Ze všech stran na nás útočí vánoční reklamy, blikající osvětlení, ale i marketingové kampaně prodejců, kteří se snaží ještě před koncem roku prodat pokud možno, co nejvíce ležáků, jež mají na skladech. Tradiční povaha Vánoc se bohužel stále více vytrácí a do našich domů, obývacích pokojů a hlav se tlačí komerční podoba Vánoc nemající s prapůvodními tradicemi nic moc společného. A co vy? Také jste podlehli předvánočnímu šílenství a americkému Santa Clausovi? Nebo jste nezanevřeli na pohodovou atmosféru v kruhu nejbližších a našeho Ježíška? Máme pro vás 3 důvody, proč je Ježíšek lepší, než Santa Claus, kterého zkrátka u nás nemáme zrovna dvakrát v oblibě.

 

Tradice je tradice

Tradice určují specifickou identitu národa a do našich tradic patří bezpochyby i Ježíšek, kvůli kterému vlastně celý ten „humbuk“ okolo Vánoc vznikl. Ať jste ateisté nebo křesťané, proč tvrdit dítkám, že dárky nosí tlustý pán v červeno-bílém obleku s neukojitelnou chutí na křupavé sušenky a teplé mléko, v doprovodu několika splašených sobů? Vždyť symbolika Ježíška – jako malého miminka, je přeci jen hezčí a pro dítka přijatelnější.   

Komerce a konzum

Pokud si vybavíte postavu Santa Clause, co to ve vás evokuje? S největší pravděpodobností si vzpomenete na nějaký americký béčkový film nebo reklamu na Coca Colu. No jen řekněte, nepřipadá vám to trošku komerční a ve své podstatě také zvrácené? Proč si neužít tradiční klidné Vánoce kaprem a bramborovým salátem na stole, místo konzumních oslav amerických Vánoc, kterým vévodí tlustý Santa potulující se po příbytcích pod rouškou noci?

Santa je úchyl!

Ano, přiznáváme, že tento nadpis je poněkud nadnesený a do období vánočních svátků se jednoduše příliš nehodí. Nicméně co ve vás evokuje myšlenka na starého fousatého pána, kterému – v dobré víře – samozřejmě přikládají rodiče svá dítka na kolena ve snaze zjistit, co si jejich malé ratolesti přeji? Zkrátka a jednoduše, Ježíšek je Ježíšek. A Santu ať si krmí sušenkami za velkou louží.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář