Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Recept: Ořechové trubičky plněné kakaovým krémem

Také jste jako děti milovali o Vánocích lahodné ořechové trubičky, které připravovala maminka nebo babička? Jsme si téměř jisti, že až do Vánoc vám tato lahůdka nikdy nevydržela. Chcete si letos připravit své vlastní? Máme pro vás recept, se kterým je budete mít hotové raz dva. 

Recept na ořechové trubičky

Co budete potřebovat

Na ořechové trubičky

200 g hladké mouky

80 g cukru moučky

90 g másla

50 g mletých vlašských ořechů

1 žloutek

rum

 

Na kakaový krém

1 kostka másla

cukr moučka podle chuti

pár kapek rumu

kakao

 

čokoládová poleva na namáčení konců trubiček

 

Jak postupovat

Suroviny na ořechové trubičky dejte do větší mísy a vypracujte těsto. Jakmile máte hotovo, dejte těsto asi na půl hodiny do ledničky. Trubičky se vám pak budou lépe namotávat. Po uplynutí půl hodiny těsto vytáhněte. Do ruky si vždy vezměte malé kousky těsta a namotávejte na formy ve tvaru trubiček

Ořechové trubičky pečte v troubě vyhřáté na 165°C. Mezitím si připravte kakaový krém tak, že společně rozmixujete uvedené ingredience. 

Po upečení nechejte trubičky vychladnout a teprvé poté sundejte z formiček. Naplňte trubičky kakaovým krémem a dejte zatuhnout do ledničky. Jakmile trochu ztuhnou, vytáhněte je a namáčejte konce trubiček v čokoládové polevě

Připravte si kouzlo Vánoc v kuchyni a upečte si dokonalé ořechové trubičky, které vás při prvním soustu přenesou do pohodových dětských let. Navíc jsou tak dobré, že se po nich jen zapráší. 

 

Foto: Pinterest

 

 


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář