Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Recyklace živého vánočního stromečku

Živý stromek je krásný a voňavý, ale jednou Vánoce skončí a co s ním uděláte? Celá řada živých vánočních stromků skončí ve spalovně, což není příliš ekologické. Kdo z vás však ví, jak by se mohl vánoční stromek celkem efektivně recyklovat?

Recyklace stromku je možná v prvé řadě až tehdy jestliže je vánoční stromeček dokonale odstrojen. Nesmíte na něm zapomenout žádný háček a ani žádnou část ozdoby. Vánoční stromky pak dávejte vedle kontejnerů, nejlépe tak den před svozem, aby tam dlouho neležel. V žádném případě je neházejte do popelnic, kontejnerů, ba ani tam, kde má být BIO odpad.

Stromek pak může skončit místo spalovny na kompostárně anebo u slonů. Ano, čtete správně – u slonů. Ti totiž vánoční stromečky milují, tedy kromě borovic.

Pokud máte vlastní kompost, tak můžete takový stromeček dát sem.

Vánoční stromeček v květináči

Teoreticky by návrat stromku v květináči měl být reálný. Nutné však je, aby se dodržovala aklimatizace z venkovního prostředí do vytápěného, a pak následně i zpět. V pokoji by měl takovýto stromeček zůstat maximálně deset dnů. Po tuto dobu jej nezapomínejte zalívat a rosit. Po deseti 10 by měl jít opět na balkon anebo na zahradu.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář