Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Rumové kuličky nesmí na vánočním stole chybět

Vánoce jsou časem radosti, tradic a klidu. Alespoň tak nějak jsou vánoční svátky charakterizovány. K tradičním českým vánocům patří bezpochyby ozdobený stromeček, kapr a bramborový salát a lahodné cukroví.

Existují však určité druhy cukroví, bez kterých se na Vánoce prostě neobejdete. Jedním z nich jsou i tradiční rumové kuličky – velmi vděčné cukroví, díky kterému je možno spotřebovat to, co z pečení zbylo – nepovedené rohlíčky, zlomené linecké kolečka i připečené cukroví. Způsobů, jak udělat rumové kuličky je opravdu velká spousta. Jakou úpravu a suroviny jste si oblíbili právě vy?

Nejjednodušší cesta k rumovým kuličkám

I když nás bude ještě možná i na Vánoce strašit vidina prohibice a nekvalitního alkoholu, mnoho rodin se zajisté pro vytvoření tradičních rumových kuliček rozhodne. Pokud máte z pančovaného rumu opravdu nepřekonatelný strach, klasický rum s obsahem alkoholu lze nahradit rumovou trestí, kterou je možno zakoupit v kterémkoliv obchodě nebo cukrářství.

Do misky sesypejte všechno polámané a nepovedené cukroví a rozdrolte mezi prsty. Pro rychlejší přípravu drti je možno využít kuchyňský robot. Dle množství přidejte kousek másla a zalijte rumem nebo rumovou trestí (podle chuti). V případě, že se vám zdá směs příliš tekutá, můžete přidat pár cukrářských piškotů. V opačném případě nařeďte hmotu rumem.

Ze vzniklé hmoty tvarujte malé kuličky (přibližně 2 cm), které můžete dle chuti obalit v kokosu nebo pomletých oříškách. Takto připravené kuličky vkládáme k ostatnímu cukroví nebo do malých papírových košíčků.

Rumových kuliček existuje samozřejmě celá spousta

Možností, jak vytvořit rumové kuličky je opravdu mnoho. Existují recepty se sušenými švestkami, kandovaným ovocem, rozinkami, pomerančovou kůrou, vanilkou a spoustou dalších surovin. Do tohoto druhu cukroví můžete přidat téměř jakoukoliv vámi preferovanou surovinu a výsledek bude pokaždé dokonalý.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář