Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Silvestrovské hodování

Oslavy Silvestra jsou spojeny s hojností toho nejrůznějšího jídla a hlavně s notným požíváním alkoholu. Základ přežití silvestrovských oslav bez úhony je ve vhodné skladbě jídla. I přesto, že se stoly prohýbají pod záplavou nejrůznějších chlebíčků a jednohubek, celá řada lidí se jim vyhýbá. To ale dělají chybu. Pokud hodlají notně pít, potřebují i průběžně jíst (ideálně pravidelně, co dvě až tři hodiny).

Jak předejít kocovině

O silvestrovských oslavách je ideální zobání různého ovoce a zeleniny pro přísun vitamínů, které se díky hojné konzumace alkoholu ztrácí ve větším množství. Kromě ní si však dopřejte i nějaké to tučnější občerstvení, které zbrzdí účinek alkoholu. Pokud se chcete vyvarovat příliš těžkým salátům, zkuste nějaké pomazánky anebo odlehčené zeleninové saláty (v tomto případě však trocha majonézy ani v rámci dodržování zdravého životního stylu neuškodí). Nezapomínejte na pitný režim, alkohol způsobuje zvýšenou ztrátu vody a minerálů. Je proto dobré pít dostatečné množství tekutin, třeba minerálky. Jistou pojistkou jsou i jisté silvestrovské speciality.

Silvestrovské pochoutky

Silvestr dělá Silvestrem nejrůznější tradiční i méně obvyklé pochoutky. Velice oblíbené jsou chlebíčky a jednohubky s nejrůznějšími pomazánkami. Tou nejoblíbenější pomazánkou je zde ne nadarmo česneková pomazánka, která pomáhá totiž při požívání alkoholu zabránit tomu nejhoršímu.
V našem internetovém obchodu najdete levné knihy a DVD.
Kromě nich jsou velice oblíbené v průběhu chuťovky s lososem, matjesy a podobně. Své místo zde mají švestky v anglické slanině, různé krémové dezerty, ale také i nějaké to silvestrovské menu. Velice oblíbenými silvestrovskými potravinami jsou také cherry rajčátka, mozzarella a různě upravené bagetky. Silvestrovské menu je velice rozmanité a je celkem obvyklé, že se od sebe navzájem liší. Máte nějaké své vychytané silvestrovské recepty? Podělte se s nimi se čtenáři Kouzelných vánoc. I vy zde pak naleznete nějaký zajímavý, který obohatí vaši silvestrovskou tabuli.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář