Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Smrtonostná past 1 – 4

I když tenhle film dávají v poslední době kdykoliv v průběhu roku, původně byl ale vysloveně vánočním akčním filmem. Smrtonosná past se totiž vždy odehrává o Vánocích.

Jednotlivé snímky vznikaly v letech 1988,1990, 1995 a 2007, takže si zde můžete krásně prohlédnout nejen zdárné stárnutí Bruce Willise, ale i jeho herecké rozvíjení.

Princip všech dílů jsou v podstatě stejné. Bruce Willis jako polda, žena, případně i děti v ohrožení a Vánoce. On jako jediný si poradí s bandou těch nejhorších zabijáků. Je úchvatné, že si s tím neporadí ani profesionální americké týmy v průsečíku dvaceti následujících let. Za to on sám, je nakonec s několika málo šrámy vždycky odrovná. Všechny se přitom odehrávají o Vánocích, být jím, tak Vánoce asi nenávidím…

Smrtonosnou past je nutno brát s nadsázkou a asi kdyby tam nebyl Bruce Willis a jeho hlášky, nikoho by neutáhl ani na vařenou nudli. Takhle však je stále oblíbeným, i když již celkem obehraným hitem, jednoho skvělého herce. Ostatní herci tu jsou jaksi v pozadí, kromě jeho ohromného a vždy šíleně negativního protivníka. Tak jak to vždy bývá první snímek, je samozřejmě nejlepší. Přesto si na konečné průměrné výsledkové listině stojí celkem hodně vysoko.

Mimochodem fanoušci tohoto kultovního filmu se mohou již těšit na pátý film z této série, která je plánovaná do kin na rok 2012.

O filmech:

Jedná se o akční thriller USA. Přičemž se na něm vystřídali celkem 3 režiséři – John Mc Tiernan, Renny Harlin a Len Wiseman.,

Ve filmech hráli: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, Jeremy Irons, Timothy Olyphant, Alan Rickman, Paul Gleason, Reginald VelJohnson, Alexander Godunov, William Atherton, Hart Bochner, James Shigeta, Clarence Gilyard Jr., Grand L. Bush, Wilhelm von Homburg, Robert Davi, Rick Ducommun, Anthony Peck, Mary Ellen Trainor a další.

Naše průměrné hodnocení: 8,5/10

 

 

 

 

 


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář