Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Sýrová roláda aneb, Vánoce nejsou pouze o cukroví

Vánoční svátky jsou synonymem pro pochoutky, na které nemáme v průběhu roku čas ani dostatečnou inspiraci. Nejen kapr s bramborovým salátem a několik druhů cukroví zdobí vánoční tabule českých rodin, také slané chuťovky jsou stále více populární.

V posledních letech se na vánočních stolech objevují slané rolády, které jsou nejen velmi chutné, ale také poměrně jednouché na přípravu.

Jak na sýrovou roládu

Vyrobit sýrovou roládu vyžaduje trošku zručnosti a kvalitní suroviny. Náplň rolády je čistě ve vaší režii, pojďme si ale společně popsat postup, které předchází vytvoření tohoto dokonalého slaného zákusku. Základem je kvalitní plátkový sýr. Následná úprava může být dvojího typu.

Buď plátky vložíme do igelitového sáčku a necháme rozpustit ve vodní lázni (pozor, voda se nesmí vařit), nebo na plech vyložený pečícím papírem pokládáme jednotlivé plátky sýra tak, aby byla jejich vzájemná vzdálenost cca 1 cm. V případě, že upřednostníte první postup, nechte sýr rozpustit a následně jej vylijte na alobal, pečící papír nebo cokoliv jiného, co vám následně roládu umožní srolovat.

Jestliže jste plátky sýra kladli na plech, vložte jej na chvíli (dokud se jednotlivé plátky nespojí) do předem vyhřáté trouby (alespoň na 150 °C). Další postup je totožný. Po vytažení z trouby necháme sýr trošku ztuhnout a klademe na něj nejrůznější suroviny dle chuti.

Můžete si tak vytvořit roládu olivovou, šunkovou, vajíčkovou, bylinkovou, pikantní, masovou, zeleninovou nebo kteroukoliv jinou. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Po naplnění roládu srolujeme a necháme v ledničce uležet do druhého dne.

Jak na originální náplň do sýrové rolády?

Jak již bylo výše zmíněno, obsahem sýrové rolády může být téměř cokoliv. Chcete-li přeci jen trochu zaexperimentovat, vyzkoušejte variantu s oříšky a tvarohem. Neméně zajímavou náplň představuje také losos na bylinkách nebo mandle a pomazánkové máslo.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář

Tipy na dárky
  • Župan: dárek, který zahřeje a potěší Župan: dárek, který zahřeje a potěší

    Ačkoli do Vánoc ještě nějaký ten měsíc zbývá, někteří prodejci už své zákazníky začali lákat na zlevněné čokoládové figurky Mikulášů a čertů. Pokud si při […]


  • Dárky už nemusíte kupovat: Sbírejte body a vyhrávejte! Dárky už nemusíte kupovat: Sbírejte body a vyhrávejte!

    Jako každý rok máte hrůzu z toho, že vánoční svátky zruinují vaši peněženku a bankovní konto? A proč nezkusit štěstí a pokusit se vánoční dárek vyhrát? […]


  • Personální knížky pro děti

    Hledáte pro své dítě originální dárek? Rádi byste jej nalákali ke knihám? Čtení je pro děti důležité. Čtením si totiž rozvíjí fantazii. Kromě ní se […]