Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Ukradené Vánoce jsou dnes již kultovním animovaným filmem, který byl nominován na Oscara za vizuální efekty. Pokud očekáváte romantiku, tak na ni honem rychle zapomeňte, protože Ukradené Vánoce zcela vybočují z řady.

Když se film vytvářel, tak ani od Disney pictures nesklidil žádné sympatie a k propagaci došlo až po natočení a úspěchu Batmana. Přitom Ukradené Vánoce mají vše, co děti milují – černý humor (a to mnohdy až hodně morbidní), originalitu, nápad a skvělé provedení.

Ukradené Vánoce je animovaný film, kde se pohybuje na 277 loutek, jejichž pohyby jsou dokonale synchronizované a to až po pohyb úst při zpívání. O hudbu, texty a dokonce i zpívání se postaral známý Danny Elfaman, díky němuž jsou Ukradené Vánoce i bezkonkurenčním muzikálem. Autoři filmu prostě neopomenuli na jedinou část a vše dotáhli k naprosté dokonalosti.

Film je určen pro děti od devíti let, kdy vypráví příběh smutného kostlivce Jacka Skellingtona z Halloweenového městečka, který se jednou náhodně ocitne v sousedním Vánočním městě, kde okusí kouzlo Vánoc. Vánoce ho dostanou, a proto se rozhodne, že by i on velmi rád dával dárečky. Samozřejmě, že po svém. Jenomže mu v tom samozřejmě překáží Santa Claus, takže toho je zapotřebí se nejprve zbavit, a tak jej unesou.

To, jak mohlo dopadnout morbidní vánoční řádění kostlivců a strašidel ve Vánočním městě si můžete dozajista představit, ale ještě lépe, když se na tuhle trhlou morbidní komedii, horor a muzikál v jednom podíváte. Je zaručené, že se ani na okamžik v průběhu celých 73 minut, jak film trvá, nebudete nudit.

A pokud Vás tento film nadchne tak, jako nás, můžete se podívat i na další filmy od Tima Burtona jako:

 • Mrtvá nevěsta Tima Burtona
 • Střihoruký Edward
 • Batman
 • Ospalá díra
 • Karlík a továrna na čokoládu
 • Alenka v říši divů natočená v roce 2010

O filmu:

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Žánr: animovaný horor/ komedie/ muzikál

Rok výroby: 1993

Délka filmu: 73 minut

Režie: Henry Selick

Hudba: Danny Elfman

Dabing: Chris Sarandon, Catherine O‘ Hara, William Hickeye, Glenn Shadix, Paul Reubens, Ken Page, Sherwood Ball, Edward Ivory a Greg Proops.

Naše hodnocení: 9/10


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář

Tipy na dárky
 • Personální knížky pro děti

  Hledáte pro své dítě originální dárek? Rádi byste jej nalákali ke knihám? Čtení je pro děti důležité. Čtením si totiž rozvíjí fantazii. Kromě ní se […]


 • Tipy na vánoční dárky

  Hledáte nějakou tu inspiraci, či nápady na vánoční dárky? Kouzelnevanoce.cz vám přináší hned několik vánočních tipů na zajímavé vánoční dárky, které nikdy nezklamou a které […]


 • Naučte se zajímavé metody balení vánočních dárků

  Vánoční dárky si nikdo neodpustí. Může se jednat o jeden velký nebo několik malých. Rozhodně budou vypadat neodolatelně, když je pěkně zabalíte – musí jít […]