Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Uncategorized

5 vánočních filmů, které by vám v roce 2017 neměly utéct

Kdo by neměl rád vánoční filmy? Vždyť Vánoce jsou jedinečnou příležitostí, jak se se svými blízkými sejít nejen u štědrovečerní večeře nebo pod stromečkem, ale také před televizní obrazovkou. Přinášíme vám tipy na 5 novějších i starších vánočních filmů různých žánrů, ze kterých si letos vybere úplně každý.

1) Vánoční prázdniny

Dnes už klasická vánoční komedie o trochu praštěné rodince a ještě praštěnějším tatínkovi (v hlavní roli Chevy Chase) vás nenechá chvíli vydechnout. Film je od začátku do konce plný nezapomenutelných vtipů a gagů, které vás možná chvílemi rozesmějí k slzám. A jak lépe se uvolnit po předvánočním šílenství než bujarým veselím v rodinném kruhu?

2) Grinch

Chlupatý, zelený protiva Grinch nemá rád Vánoce tak moc, že se je rozhodne ukrást. Povede se mu to, nebo to s jeho dobrým srdcem ještě není tak zlé? Jim Carrey exceluje v hlavní roli americké muzikálové klasiky, která za nejlepší kostýmy dokonce získala Oskara.

3) Anděl páně 2

Že už české pohádky nejsou to, co bývaly? Pak je načase si spravit chuť u jedné z nejhezčích, které se u nás v posledních letech natočily. Co všechno potká anděla Petronela, než se mu podaří najít jablko ze stromu Poznání? Anděl Páně 2 bodoval u kritiků i diváků v kinech a má tak nejlepší předpoklady, aby se spolu s prvním dílem zařadil mezi ostatním nesmrtelné české pohádkové filmy, na které se každé Vánoce všichni těšíme.

4) Polární expres

Animovaný film na motivy stejnojmenné knížky dojme každého, pro koho duch Vánoc znamená vzpomínky na dětství a nedočkavé čekání na něco kouzelného. Kam doveze dětské hrdiny vlak, který o vánoční noci zastaví před domem rodičů malého Chrise? Kromě úchvatné atmosféry film zaujme také speciální technikou, kdy kamera nejdříve nasnímala skutečné herce, kteří se teprve potom převedli do animované podoby. V hlavní roli se představil Tom Hanks.

5) Šťastné a veselé (Joyeux Noël)

Že vánoční filmy nemusí být jen pohádky a svátečně laděné komedie potvrzuje film podle skutečných událostí první světové války. O Vánocích 1914 vojáci na obou stranách vystoupili ze svých zákopů, aby spolu alespoň na chvíli zapomněli na každodenní válečné hrůzy. Francouzský film plný lásky a lidství je zážitkem, který si o Vánocích musí pustit každý milovník krásných příběhů.

9 originálních vánočních přáníček – inspirujte se!

Pokud jste to ještě nepoznali z venkovní dekorace, Vánoce se nezadržitelně blíží. Buďte letos připraveni zavčas a vyrobte vašim blízkým originální přáníčka, která jim udělají radost. Připravili jsme pro vás přehled těch nejkrásnějších. 

1. Ať sněží 


Jeden ze symbolů Vánoc je sníh. Když nasněží, je o svátcích vždy o něco krásněji. A pokud to na padání vloček zatím nevypadá, připomeňte si je krásným přáníčkem se symbolem vločky

2. Spokojené svátky se sněhulákem 


Vytáhněte ze šuplíku knoflíky a dejte se do tvoření. Tento roztomillý sněhulák udělá o Vánocích radost každému. 

3. Stromeček z knoflíků


Zbylo vám pár knoflíků? Udělejte z nich další přání. Motiv vánočního stromečku je klasika, se kterou si můžete pohrát. Originální přání vytvoří kouzelnou atmosféru

4. Santovo sobí spřežení 


Slavíte Vánoce v zahraničí nebo posíláte přání svým kamarádům z anglosaských zemí? Udělejte jim radost roztomilými sobíky. Přání je hotové raz dva a snadno vykouzlí úsměv na tváři

5. Nádech luxusu


Svátky klidu si zaslouží i trochu luxusu. I kdyby jen na přáníčku. Tahle baňka si přímo říká o to, abyste ji vystavili na okně  a kochali se jí po celé Vánoce. 

6. Zlaté Vánoce


Stromeček a zlatá barva – dva symboly, které neodmyslitelně patří k Vánocům. Spojte je dohromady a vytvořte dokonalá třpytivá přáníčka. 

7. Krása minimalismu


Pokud se na okázalá přáníčka necítíte, vždy můžete sáhnout po těch minimalistických. Řetěz z žárovek je krásným symbolem Vánoc. 

8. Usměvavý sněhulák


Sněhuláků není nikdy dost. Tento usměvavý kamarád udělá radost každé dětské duši

9. Nádech umění


Dejte své kreativní duši prostor a vytvořte přání, které možná nezapadne do tabulek, ale pyšní se uměleckou duší. 

Vytvořte si Vánoce podle vašich představ. Pomůžou vám s tím originální přánička, která udělají adresátům radost. Spojte příjemné s užitečným a naplánujte si tvořivý večer. S partnerem, ratolestmi nebo kamarády dejte dohromady vánoční pohledy, které pak společně můžete rozesílat. 

 

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Vánoční věnce na dveře 4x jinak: Originální dekorace, kterou si můžete vyrobit sami doma

Vánoce jsou tady coby dup a to pro mnoho z nás znamená jediné – předvánoční shon, stres a nákup dárků. Proč si ale mezi tím vším neudělat čas na kreativní činnosti, které vám pomohou navodit v interiéru tu správnou vánoční atmosféru? Na zdobení stromečku je sice ještě docela brzy, vyrobit si vánoční věnec na dveře ale není úplně od věci. Protože je taková rukodělná činnost vhodná jak pro malé, tak i velké, přinášíme vám rovnou 4 tipy, jak si takový originální věnec na dveře vyrobit. A nebojte, jeho výroba rozhodně nezruinuje vaši peněženku ani bankovní konto.

 

Přečíst celý článek »

Zima, zima, zima

Zima, zima, zima patří k retro písním našeho dětství, kterou nazpívala v 70. letech minulého století Hana Zagorová. Kompletně celou píseň stvořil Pavel Žák.  Od té doby již uplynulo 40 let a písnička je přesto stále aktuální a v období zimy velice oblíbenou a hranou. Popusťte tedy uzdu svým vzpomínkám i vy, vždyť vzpomínat můžete nejen s nostalgií, ale i s veselou notou na jazyku.

Přečíst celý článek »