Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Užitečné vánoční dárky

Vánoce jsou dobou, kdy si můžeme dopřát něco milého, pěkného, ale také užitečného, na co se během roku nenajdou peníze. Mohou nám přispět přátelé nebo rodinní příslušníci nebo naopak můžeme udělat radost my jim. Zkusíme si nyní představit techniku do domu, která nám může usnadnit a také zpříjemnit život a kterou můžeme zvolit jako vhodný vánoční dárek.

U nových domů, ale i starších staveb je potřeba vždycky vyřešit způsob oznamování návštěvníků. Většinou to bývá zvonek, který ohlásí, že někdo stojí u vchodových dveří. S klasickým zvonkem je ale spojena zdlouhavá instalace, vedení drátu nebo kabelu. Přitom jdou tyhle patálie obejít pořízením bezdrátového zvonku. U nových staveb je domovní bezdrátový zvonek jednoduchým řešením, které potřebuje jedině funkční elektrickou zástrčku.

Určitě také znáte situaci, kdy u vás doma někdo zazvoní, vy se musíte zvednout, jít se podívat ke dveřím, kukátkem prozkoumat, kdo na vás zvoní a podle toho buď otevřít, nebo ne. U některých domů je to ale postup poměrně nepraktický a zdlouhavý. Zejména, pokud máte například dům obehnaný plotem a návštěva stojí až u branky, ke které kukátkem skoro nedohlédnete, abyste danou osobu dobře rozeznali. Tento problém může opět elegantně vyřešit domovní telefon, který si můžete umístit, kamkoli je potřeba.

Ke vchodu nainstalujete mikrofon a zvonek, telefon třeba do obýváku, a když na vás někdo zazvoní, můžete rovnou prozkoumat, o koho se jedná a z pohodlí mu rovněž otevřít dveře. Podobně, ale ještě propracovaněji funguje barevný domácí videotelefon. Jenom ještě navíc návštěvu uvidíte na barevném displeji, kam je obraz přenášen z kamery u vchodu. Otevírání dveří na dálku lze také napojit, jako u telefonu.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář