Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoce 2015: Jaká barva a dekorace bude letos in?

Vánoce 2015: Jaká barva a dekorace bude letos in?Do Vánoc sice zbývá ještě několik dlouhých dnů, na jejich příchod ovšem již upozorňuje výzdoba obchodních domů, všudypřítomné vánoční světýlka, ale i davy proudící z jednoho obchodu do druhého. Pokud jste sami ještě vánočnímu šílenství nepropadli, na druhou stranu však nechcete nic podcenit, máme pro vás přehled dekorací a barev, které byste měli právě letos vpustit do svého interiéru.

 

Odkud se berou barevné trendy a dekorace?

Pokud vás zajímá, kdo si dovoluje diktovat nám, do jakých barev převléci vánoční interiér, nebo co si pověsit na vánoční stromeček, pak vám prozradíme, že spolehlivým „christmas makerem“ je pro tyto účely vánoční veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná vždy v lednu a únoru daného roku. Na letošním ročníku byly prezentovány nejen barvy, které letos doopravdy pofrčí, ale také materiály i styl, jenž má být pro tyto svátky typický. V žádném případě se ovšem nejedná o závazné informace, pouze designové doporučení, které můžete při plánování vánoční výzdoby zohlednit.

Letošní filosofie Vánoc

Celý rok 2015 se nese v duchu návratu k přírodě a jinak tomu nebude ani letošní Vánoce. Ryzí duch panensky čisté přírody zde bude cítit doslova na každém kroku. Ve velkém se letos vyrábí vánoční dekorace z přírodních materiálů, jimž vévodí dřevo, sláma a pytlovina. Díky přírodním materiálům získá interiér příjemnou atmosféru a útulný nádech, který je tolik typický právě pro nejkrásnější svátky v roce – Vánoce.

Barva Vánoc 2015? Bílá!

Po dlouhých letech se opět své slávy dočkala nevinná bílá. Aby ovšem někomu nepřipadaly letošní vánoční dekorace snad až příliš nudné a fádní, samotná bílá je perfektně kombinována se světle modrou, tyrkysovou a barvou champagne. Do pozadí se naopak dostává oblíbená zlatá, červená a zelená, která dlouhodobě platila za typické vánoční barvy, jež si zamiloval prakticky každý bez rozdílu.

A co dekorace? Opět vévodí klasika!

Zapomeňte na moderní girlandy, cinkající zvonečky, andílky nebo snad Santa Clause! Letošní Vánoce patří obyčejným baňkám a kouličkám. Kromě přírodních materiálů bude těmto ozdobám vévodit tradiční lesklá skořepina a plast. Nic nezkazíte, vložíte-li jednotlivé baňky do vysoké skleněné vázy nebo menší sklenky. Letošním Vánocům vévodí klasika a jednoduchost, proto tomuto tomuto jedinečnému stylu přizpůsobíte také svůj interiér.

Adventní tip závěrem

Hledáte-li inspiraci na netradiční vánoční věnce, zapomeňte na jejich kruhovou variantu a raději zvolte variantu horizontální. Použijte nejen šišky, jutu, menší dřívka či svazky skořice a hvězdičky badyánu, věnec doplňte také o lesklé baňky menšího průměru v bílé a tyrkysové barvě. Uvidíte, že výsledek bude naprosto dokonalý!


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář