Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoce 2015: Víte, v jakém duchu se nesou a co letos pofrčí?

Vánoce 2015: Víte, v jakém duchu se nesou a co letos pofrčí?Do vánočních svátků zbývá několik posledních týdnů. Řada z nás začíná pomalu, ale jistě zjišťovat, že odbýt své nejbližší vánočním přáním asi tak úplně nebude stačit. Proto vyrážejí do obchodních domů, kde se setkávají se stejně motivovanými spoluobčany pobíhajícími jí od jednoho regálu ke druhému ve snaze vybrat pokud možno co nejmenší kýč. Abyste se vyhnuli vánočnímu klišé, byli v obraze a zároveň věděli, jak efektně vyzdobit svůj příbytek, přinášíme vám kompletní vánoční přehled aktuální pro rok 2015!

Vánoce 2015: Kalendář a odhadovaná předpověď počasí

Štědrý den letos vychází na čtvrtek, první svátek vánoční si užijeme v pátek, bohužel ten druhý nám ukrojí jeden den z víkendu. Silvestr pak vychází opět na čtvrtek, přičemž si díky Novému roku prodloužíme víkend na příjemné tři dny. Letošní předpovědi meteorologů jsou stejně skeptické jako v minulých letech.  Konec listopadu do našich končin přivál mrazíky a menší sněhovou nadílku. Jinak tomu nebude ani první týdny v prosinci. Bohužel těsně před Vánoci se má opět oteplit a ze sněhu se budou moci radovat opět jen obyvatelé horských lokalit. V nížinách nás bohužel s největší pravděpodobností čekají Vánoce na blátě s denními teplotami okolo 5 až 10 stupni nad nulou. Výrazné ochlazení by pak mělo přijít až začátkem ledna 2016.

Styly a barvy roku 2015 aneb Vyšperkujte interiér do posledního detailu

jednom z předchozích článků jsme se zmínili o barvách a stylech, které letošní Vánoce pofrčí. Pokud jste na tento článek ještě nenarazili nebo jej nechcete pročítat, pak ve zkratce shrneme, že celý letošní rok se nesl v duchu obnovy a návratu k přírodě. Barvou roku je červená Marsala, vánočním dekoracím ovšem dominuje sněhově bílá v kombinaci s elegantní champagne a tyrkysovou. Vedle ovšem nešlápnete ani se světlejšími odstíny hnědé a béžové. Z materiálů převládají přírodní dekorace ze slámy, dřeva a textilu. Do pozadí se naopak dostává tradiční červeno-zlatá, která byla dlouhé roky považována za typickou vánoční kombinaci.

Co můžete sledovat v televizi?

Kromě tradičních pohádek typu: Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Šíleně smutná princezna, Sůl nad zlato nebo Honza málem králem, se můžete letos těšit na zbrusu nové pohádkové příběhy pro děti i dospělé. Třeba veřejnoprávní Česká televize odvysílá hned tři nové vánoční příběhy: Na Štědrý večer to bude Korunní princ, o den později Svatojánský Věneček a na druhý svátek vánoční česko-slovenská pohádka Johančino tajemství. Co se týče TV Nova, ta na Štědrý den připravila televizní premiéru pohádky Tři bratři a řadu animovaných a hraných příběhů, mezi které patří třeba Madagascar 3, Čtyřlístek ve službách krále nebo Kocour v botách.

Vánoce 2015: Víte, v jakém duchu se nesou a co letos pofrčí?Jaké dekorace letos pofrčí?

Pokud stále tápete, jak a čím vyzdobit interiér, máme pro vás 3 tipy na dekorace, které letos pofrčí:

Lesní dekorace: Jak jsme zmínili již v úvodu, rok 2015 patří přírodě. Proto se není čemu divit, že vánočním dekoracím bude vévodit lesní zátiší. Do větší nádoby či vázy vložte několik zelených větviček jehličnanu, ozdobte přírodními dekoracemi a jako třešničku na dortu naaranžujte několik třpytivých baněk v tradičních vánočních barvách.

Nordický design: Velké popularitě se letos budou těšit také dekorace inspirované trendy severských zemí. Nordický styl v sobě kombinuje červeno-bílé dekorace a motivy severských zvířat, mezi které patří například sob.

Retro výzdoba:  Zavzpomínejte na doby dávno minulé a najděte ve skříních krabice s ručně malovanými baňkami a ozdobami. Na větvičky či menší stromeček sázejte třpytivé kouličky, podlouhlé skleněné rampouchy nebo tradiční „přicvakávací“ ptáčky. Máte-li odvahu, můžete dekoraci doplnit o tradiční svíčky včetně barevných hliníkových stojánků.
 

Jak budou vypadat letošní Vánoce u vás? Pochlubte se v komentářích pod článkem!


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář