Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoce s dětmi aneb jakou zábavu vymyslet během vánočních svátků?

Řada z nás se shodne na tom, že Vánoce jsou nejen svátky klidu a míru, ale zejména svátky, jež primárně věnujeme svým nejbližším. Zvláště pokud přišly do vaší domácnosti děti, pak nám jistě dáte za pravdu, že Vánoce tímto nabyly zcela nových rozměrů. Rozzářené dětské oči, tajemné očekávání Ježíška i následná radost jsou jednoduše nepopsatelné. Jak však děti odrůstají, stále více času tráví před obrazovkou počítače a televize, nikoli v obležení vánočního stromku, dárků a mísy s cukrovím. Jak děti během Vánoc, kdy nemusí do školy ani školky zabavit a alespoň na chvíli je odloudit od blikajících obrazovek? Odpověď na tuto otázku naleznete o pár řádků níže.

 

Tradiční pohádky vyměňte za vánoční rituály

Nezbytnou součástí vánočních svátků jsou nepochybně pohádkové příběhy. Zvláště ty klasické představují tradiční symbol Vánoc. Ovšem koukat na Popelku po dvanácté a na Mrazíka po osmnácté, to už nemůže bavit ani ty největší milovníky tradičních pohádkových příběhů. A strávit Vánoce u obrazovky televize s chlebíčkem v jedné a s lineckým v druhé ruce asi taky není úplně to nejlepší. Zvláště děti se začnou po chvíli nudit a raději se proto odeberou k počítači, kde spustí nějakou tu sociální síť nebo akční hru. Co takhle je ale raději zasvětit do tajů vánočních tradic a rituálů?

Jaké rituály jsou s Vánoci neodmyslitelně spojené?

S menšími dětmi můžete rozkrajovat jablíčka nebo vyrábět lodičky z ořechových skořápek, do kterých nakapete trošku vosku a umístíte menší svíčku. Takto vyrobené lodičky následně pouštíte v umyvadle nebo v kbelíku s vodou a zkoumáte směr jejich plavby, ale i vzdálenost, kterou si vaše lodička udržuje od těch ostatních. K tomuto rituálu se následně váže několik legend a předpovědí, jež vás mají údajně provázet životem. Kromě lodiček z ořechů můžete vyzkoušet také adrenalinovou zábavu v podobě lití olova a starší slečny můžou zase házet pantoflem a doufat, že se v následujícím roce provdají. Vánočních tradic je nepřeberná spousta a nezúčastnit se během nadcházejících prázdnin alespoň jedné z nich by byla věčná škoda.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář