Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční chaloupka

Vánoční chaloupka není žádnou pohádkou, či příběhem o vánoční chaloupce z perníku, ale hraným filmem, který na vás dýchne svým vlastním osobním kouzlem a jistou nostalgií.

Vánoční chaloupka možná nemá v České republice tu nejlepší odezvu. Není to však špatnou kvalitou filmu, film je jako vyšitý pro vánoční chvíle. Jde spíše o to, že se jedná o životopisný film Thomase Kinkada, malíře, který se po celé Americe proslavil svými typickými vánočními chaloupkami plných světel. Film vypráví o jeho životní cestě a přibližuje typický poněkud potřeštěný americký tradiční život v menších městech. Vězte, že čím více se vám to zdá potřeštěné a jako klišé, tím více je to pravdivé. Americký „maloměstský“ život je doopravdy tak trochu z jiné planety. Pokud se na to nepodíváte těmito očima a nevíte před zhlédnutím filmu, kdo je Thomas Kidkade, tak vám asi příliš tento film neřekne. Pro ty ostatní, kdo to ví, nutno říct, že jde o příjemné vánoční ztvárnění jednoho typicky amerického příběhu, kde není nouze o vtipné scény.

Thomas Kidkade maluje své romantické obrázky a podle jistých statistik má jeho díla snad každá dvacátá americká domácnost. Některým kritikům se nelíbí, že se jedná o komerčního kreslíře, který kreslí to, co se lidem líbí a klidně i na zakázku. Někteří jeho obrázky dokonce označují za kýče. Jenomže, co je to vlastně kýč? Pravdou je, že svých obrázků prodal přes 50 milionů a to už je podle mého celkem úctyhodné číslo.

Naše hodnocení tohoto filmu je: 6/10, protože se přeci jen týká o úzkoprofilový snímek, ideální pro rodilé Američany.

O Filmu:

Rok vzniku: 2008

Režie: Michael Campus

Scénář: Ken LaZebnik

Hrájí: Jared Padalecki, Gay Harlem, Peter O‘ Toole, Aaron Ashmore, Geoffrey Lewis, Chris Elliot.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář