Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční faux-pas: Jakých dárků byste se měli vyvarovat?

Stane se to každému. Pod stromečkem rozbalí dárek, který vlastně vůbec nechce, nelíbí se mu nebo ho zkrátka nemá jak využít. Někdy to zkrátka nevyjde. Nechcete, aby to byl zrovna dárek od vás, který vyvolá to nepříjemné ticho? 

Jaké dárky raději nekupovat

Jsou vánoční dárky, které nikdo pod stromečkem najít nechce. A jsou dárky, které akorát vypovídají o tom, že si Ježíšek nedal moc práce s přemýšlením a popadnul první věc, která ho cvrnkla do nosu. Zkuste to letos jinak a nad dárečky se pečlivě zamyslete. 

Tip: Pokud jste bez nápadu a nevíte si s výběrem dárku rady, inspirace na vánoční dárky najdete třeba v katalogu vánočních dárků na vanocni-darky.cz. Díky inteligentnímu vyhledávání dárků tam zaručeně najdete originální tipy na dárky pro babičku, maminku, kamarádku,… zkrátka pro každého, koho chcete letos obdarovat.  

Přemýšlejte nad tím, co by vašim blízkým mohlo udělat radost. A rozhodně nekupujte

 

  • Ponožky a spol. Vánoční dárek by měl představovat něco, co bychom si sami od sebe nekoupili. Něco, co nám rozzáří oči radostí. A to – buďme k sobě upřímní – ponožky rozhodně nejsou.
  • Kosmetické balíčky. V českých luzích a hájích tradiční vánoční dárek v podobě kosmetického balíčku letos nechte v té drogerii ležet. Takovým dárkem dáváte najevo, že vás zkrátka nic lepšího nenapadlo a že jste dárek kupovali na poslední chvíli. Výjimka nastává ve chvíli, kdy koupíte někomu balení kvalitní kosmetiky, kterou si třeba sám nemůže dovolit nebo je to jeho oblíbená značka. 
  • Oblečení. Pokud si nejste jisti velikostí, riskujete (zvlášť, pokud oblečení kupujete pro něžné pohlaví), že obdarovanou osobu urazíte. Šaty ve větší i menší velikosti ženu zkrátka urazí. 
  • Šperky. Šperky pod stromeček patří. Pokud ale víte přesně, jaký má daná osoba vkus. A pokud se jedná o rodinu. Ve chvíli, kdy koupíte šperk třeba kamarádce, nastávají dva možné (nepříjemné) scénáře. Koupíte levnou cetku, která bude vypadat pod stromečkem příliš lacině. Nebo se plácnete přes kapsu a pořídíte drahý šperk. Tím ale stavíte osobu, která má pro vás třeba jen vtipné prostírání, do trapné situace.
  • Příliš drahé/levné dárky. Pokud nemáte s přáteli stanovenou cenovou hranici, do které si dárky navzájem kupujete, raději to udělejte. Jakmile nejsou vzájemné dárky zhruba ve stejné cenové kategorii, jedna strana se bude vždy cítit nepříjemně.

 


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář