Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda patří k vůbec prvním vánočním symbolům. Váže se k totiž legendě, kdy Tři králové uviděli Betlémskou hvězdu, která jim zvěstovala narození Ježíše. Od těch dob v křesťanském světě patří hvězda mezi vánoční symboly.

Ostatně příběh o hvězdě betlémské si můžete přečíst i u nás na portálu Kouzelnevanoce.cz.

Vánoční hvězda představuje také jednu z nejoblíbenějších ozdob. Jen díky ní byl přijat vánoční stromeček mezi křesťany za nepohanský obyčej. Inu vskutku, původně byl vánoční stromeček křesťany odmítán. Vánoční hvězda bývala vždy součástí vánočního stromečku a patřila na jeho špičku.

Historie vánoční hvězdy

Původně se vánoční hvězda vyráběla rok, co rok a dávala se až na naprostý konec zdobení vánočního stromečku. Nejprve se vyráběla z papíru. Později z tvrdšího papíru z nějaké krabice, kterou potom pozlatili, či postříbřili tak, že ji zamotali do obalu od bonbonů, či alobalu.

První vánoční skleněné ozdoby, či kovové ozdoby přišly až na přelomu 19. a 20. století. Časem vánoční hvězdu čím dál více začala nahrazovat vánoční špička. Vánoční hvězda však stále patří mezi oblíbené vánoční symboly a užíváme ji třeba u vánočního osvětlení.

Díky moderním trendům, které hlásí návrat k tradicím, se vánoční hvězda konečně začíná vracet opět zpět na vrcholek vánočního stromu. Tentokráte máte na výběr z celé řady materiálů od těch přírodních až po plasty. Plastové ozdoby však vánočnímu stromečku příliš nesluší, a tak doporučujeme i přes jejich trvanlivost sáhnout po něčem tradičnějším.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář