Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční koleda

Film Vánoční koleda byla filmově zpracována již nesčetněkrát, a to jak už v animované, či hrané podobě. Poprvé ji však v roce 2009 režisér Robert Zemeckis zpracoval v 3D podobě. A nutno říci, že se mu to podařilo.

Pohádka je věrohodná a drží se prozatím nejvíce původního zpracování od Charlese Dickense, které poprvé vyšlo v roce 1843. Robert Zemeckis to neměl jednoduché, protože Vánoční koleda již byla několikrát před ním zpracována a tvorba s 3D technologií láká k přehánění. Nicméně to se zde naštěstí nestalo.

I když někteří zlí jazykové tvrdí, že místy má Vánoční koleda blízko k hororu a je celkem strašidelná, myslíme si, že přesně splňuje to, čeho chtěl docílit již Dickens. Lidé by si měli uvědomit, že je důležité nemyslet jen na sebe a vidět Vánoce pouze v materiální rovině, ale všímat si i jiných a mnohem hodnotnějších věcí.

Držgrešle Ebenzer, který zde nevnímá nikoho jen cinkot peněz a Vánoce neuznává, ba co víc je nemá ani rád, tráví svátky tak jako obvykle sám přehrabováním se ve vlastních penězích. Tu se mu zjeví tři duchové vánoc – minulých, přítomných i budoucích. Tři duchové, které jsou jeho poslední nadějí na otevření jeho zaslepených pohrdlivých očí, jedinou jeho záchranou. Pokud se nezmění a nepochopí v čem je kouzlo vánoc, již mu nebude pomoci a bude zahuben. Jedinou cestou k osvobození je pochopení sama sebe, otevření svého srdce a odpočinutí si dřív než bude pozdě.

Tato tradiční vánoční pohádka, která je oblíbená po celém světě i nyní zdařile zpracována. Je jasné, že ten, který tuto pohádku zná a viděl již několik zpracování, asi nebude překvapen obsahem, ale animační zpracování je doopravdy bravurní. Toto zpracování se zdá být momentálně ze všech dosavadních verzí Vánočních koled nejvíce zdařilé, i když pro ty nejmenší děti doporučujeme přeci jen starší méně strašidelnou verzi.

O Filmu:

Žánr: animované rodinné drama s fantasy prvky

Rok vzniku: 2009

Délka filmu: 92 minut

Režie: Robert Zemeckis

Hudba: Alan Silvestri

Dabing: V sedmi rolích, včetně držgrešle Ebenzera – Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright, Colin Firth, Cary Elies, Molly Cavinn, Bob Hoskins, Daryl Sabara, Fionnula Flanagan, Sammi Haurathy, Fay Masterson, Tarah Paige, Lesley Mannille, Leslie Jemeckis, Callum Blue.

Naše hodnocení: 8,5/10


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář