Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční přání netradičně: 5 způsobů, jak blízkým popřát krásné vánoční svátky

Vánoční přání netradičně: 5 způsobů, jak blízkým popřát krásné vánoční svátkyPrvní zmínky o pohlednicích s motivem Vánoc se objevily zhruba v polovině devatenáctého století. Důvod byl prostý – jistý obchodník, kterého už nebavilo stokrát omílat neustále dokola jednu naučenou „vinšovačku“ se zkrátka rozhodl komunikaci usnadnit a přišel s první vánoční pohlednicí. Tehdy se spíše jednalo o menší ilustrovanou kartičku, jejímž obsahem bylo krátké přáníčko a řádky pro adresu. Protože se nápad chytil, z původního počtu 1000 kusů vánočních pohlednic odeslal pouze necelé 400. Zbývající kartičky úspěšně prodal a trhnul na nich ohromný balík. Bohužel dnes se již vánoční pohledy příliš „nenosí“. Již několik Vánoc totiž „frčí“ SMS a e-mailová komunikace, a tradiční psaný pohled zapadl v zapomnění. Není to trochu škoda? Máme pro vás hned 5 nápadů, jak popřát svým blízkým či přátelům nádherné Vánoce pěkně a (ne)tradičně.

 

Vánoční pohlednice

novinových stáncích a papírnictví již zhruba od října seženete nepřeberné množství různých vánočních pohlednic – od těch tradičních, až po moderní. Vybrat si můžete vánoční pohlednice se zasněženou krajinkou, vánočním věncem, kyticí nebo náboženskou tématikou. Většinou již pohledy bývají opatřené nějaký tím přáním. Proto stačí pouze dopsat adresáta, opatřit známkou a s dostatečným předstihem „poslat do světa“.

SMS a e-maily

SMS přáníček a přáníček, které se dají odeslat přes e-mail existuje na internetu opravdu velká spousta. Vybírat můžete z přání vtipných, romantických i veršovaných. Každé Vánoce posíláme zhruba 80 milionů vánočních SMS. Protože si ale většina adresátů nedá tu práci s osobním přáním a odkouká přání z internetu, stává se, že nám během dne dorazí i několik stejných SMS. Pokud tedy již chcete odesílat přání prostřednictvím  SMS zprávy, zapojte fantazii a svou tvůrčí hemisféru a vymyslete originální přání, které na internetu nenajdete.

Telefonát

Popřát krásné a veselé Vánoce můžete také prostřednictvím mobilního telefonu nebo pevné linky. Zde oceňujeme, že chcete blízkého alespoň slyšet, a neodbydete jej pouze jednou SMS zprávou. Stále je to ovšem forma ne příliš osobní.

Osobní přání

Vánoce jsou spojovány s obdobím návštěv. Proto není od věci se za rodinou či nejbližšími přáteli stavit třeba s balíčkem domácího cukroví a osobním přáníčkem krásných a poklidných svátků. Hledáte-li netradiční formu, můžete balíček s cukrovím ozdobit kartičkou s vlastnoručně psaným přáníčkem nebo vánoční říkankou.

Netradiční způsoby

Chcete-li být opravdu originální, můžete svým blízkým nechat zahrát písničku na jejich oblíbené radiové stanici, poslat k nim domů kurýra s vánočním věncem a krabičkou cukroví nebo jednoduše vymyslet cokoli dalšího, co se vymyká zajetým stereotypům současné moderní doby. Pokud vás nic originálního nenapadne, nezoufejte! Vánoce přeci nejsou o inovacích a netradičních nápadech! Stačí, když si na své blízké vzpomenete. A je úplně jedno, jestli vlídným slovem, e-mailem, SMS nebo návštěvou.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář