Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční trhy 2013 – zahraničí

Vánoční trhy jsou oblíbené pro svou atmosféru, vánoční kouzlo i vůni. Již odpradávna se na trzích scházeli lidé, aby si popovídali o svém životě a popřáli si vše dobré. Tradice vánočních trhů s námi přetrvává již více než 700 let a proslulost některých vánočních trhů sahá až za hranice dané země.

A tak vznikla vánoční turistika, která dováží turisty z různých zemí. Také byste se rádi podívali na nějaké zajímavé vánoční trhy v zahraničí? V prvé řadě se nabízí vánoční trhy v okolí České republiky. Kouzelnevanoce.cz vám přináší několik zajímavých tipů na netradiční výlety do zahraničí.

Vánoční trhy 2013 – Vídeň

Vídeň je přesně takovým představitelem tradičního místa trhů, kde se vánoční trhy pořádají již 700 let. Celá Vídeň je v tuto dobu zahalena do záplavy světel a krásné vánoční výzdoby. Vídeňané si dávají záležet na vánoční dekoraci, kvalitní hudbě a spoustě koled, znících snad odevšad. Za touto atmosférou přijíždí nejen Rakušané, ale i Češi, Slováci, Maďaři a další turisté. Vánoční trhy v Schönbrumu jsou doslova proslulé. I letošní vánoční trhy ve Vídni budou světové, začnou v polovině listopadu a potrvají až do samotného Štědrého dne.

Vánoční trhy – Drážďany

Druhé největší město Saska, které bývá přezýváno Florencií na Labi, láká turisty na vánoční trhy v roce 2013 28. 11. – 24. 12. Město je proslulé kulinářskými specialitami, jakou je například Vánoční štola.

Norimberské vánoční trhy v roce 2013

Christkindermarkt je nejproslulejším a největším vánočním trhem v Německu a patří vůbec k největším na celém světě. Vůbec poprvé se zde konal vánoční trh v roce 1628 a dnes je nejvýznamnějším vánočním trhem na světě. Letošní vánoční trhy propuknou 29. 11. a skončí 24. 12.

Regensburg – Vánoční trh v Řezně

Město Řezno je arcibiskupskou metropolí a patří mezi ta nejkrásnější města na světě, zařazená do UNESCA. Její vánoční trhy patří mezi oblíbené a nejnavštěvovanější. I letos tomu dozajista nebude jinak. Nejkrásnější trhy máte možnost vidět na zámku Thurn Taxis anebo Lucreziamarkt konané na Haidplatze v samotném srdci starého města.

Vánoční trhy Bratislava

Vánoční trhy v Bratislavě se konají již tradičně hlavně na třech místech – Hlavní náměstí, Františkánské náměstí anebo Hviezdoslavovo náměstí. Vánoční trhy provází bohatý kulturní program. Letošní vánoční trhy Bratislava zahajuje 22. 11. a uzavírá 23. 12.

Vánoční trhy v Berlíně

Berlín je město, které vánočními trhy doslova žije. Trhy zde probíhají svým způsobem všude, na náměstích, v budovách, ale i na ulicích, či muzeích. Každý rok zde najednou probíhá okolo 60 – ti různých vánočních trhů. Hlavní vánoční trh  naleznete na Kaiser Wilhelm Memorial Church.

Vánoční trhy Krakov

Vánoční trhy v Krakově jsou pro nás dostupné, protože jsou jen kousek od hranic. Krakov je navíc nádherným historickým městem a nabídka vánočních trhů je pro nás finančně dostupná a výhodná. Vánoční trhy Krakov 2013 zahajuje 29. 11. a budou probíhat až do 31. 12.


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

One Response to “Vánoční trhy 2013 – zahraničí”

Napsat komentář