Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční věnce na dveře 4x jinak: Originální dekorace, kterou si můžete vyrobit sami doma

Vánoce jsou tady coby dup a to pro mnoho z nás znamená jediné – předvánoční shon, stres a nákup dárků. Proč si ale mezi tím vším neudělat čas na kreativní činnosti, které vám pomohou navodit v interiéru tu správnou vánoční atmosféru? Na zdobení stromečku je sice ještě docela brzy, vyrobit si vánoční věnec na dveře ale není úplně od věci. Protože je taková rukodělná činnost vhodná jak pro malé, tak i velké, přinášíme vám rovnou 4 tipy, jak si takový originální věnec na dveře vyrobit. A nebojte, jeho výroba rozhodně nezruinuje vaši peněženku ani bankovní konto.

 

Papírový věnec na dveře à la proutí
 

Jakmile takový věnec uvidíte, jistě vás ani ve snu nenapadne, že pro jeho výrobu bylo použito něco jiného, než kvalitní proutí. Nenechte se ovšem mýlit, tento věnec není z proutí, ale papíru! Na jeho výrobu potřebujete buďto klasické bílé A4 nebo novinové listy, které postupně namotáte na pletací jehlici, pevnější drát nebo špejli, konce zalepíte lepidlem na papír a po zaschnutí jednotlivé ruličky splétáte dohromady (na internetu naleznete přesné video návody i krokové postupy). Jakmile máte věnec hotový, můžete jej nabarvit hnědou či bílou barvou, po zaschnutí zalakujete a zdobíte třpytivými baňkami, řetězci nebo přírodními materiály (skořice, hvězdičky badyánu apod.). Před dokončením nezapomeňte na ouško, které bude sloužit k uchycení věnce na dveře.

1

5 minutový věnec na dveře pro věčně zaneprázdněné
 

Výroba tohoto věnce je opravdu velmi jednoduchá a zabere vám pouze minimum času. Pro jeho výrobu si opatřete polystyrénový korpus (seženete v domácích potřebách, květinářství, hobby marketech apod.), který obmotáte širší stuhou nebo mašlí (upevňujete špendlíky). Jakmile máte věnec obmotaný, zdobíte opět dle vlastního vkusu a uvážení. Skvěle vám poslouží nejen přírodní materiály, ale také postříbřené větvičky nebo malé baňky.

Vánoční věnce na dveře 4x jinak: Originální dekorace, kterou si můžete vyrobit sami doma

Slaměný věnec pro romantické duše

 

Také výroba posledního věnce není nikterak náročná. Stačí si pouze opatřit suchou slámu, nějaké přírodní dekorace a tavnou pistoli. Věnec vytvoříte z pořádné hrsti stébel, pro lepší vizuální efekt jej můžete obmotat režným provázkem nebo provázkem z juty. Zdobení je pak opět plně ve vaší režii. Skvěle vám poslouží hvězdičky badyánu nebo celé kusy skořice. Vedle nešlápnete ani s nasbíranými šiškami různých tvarů a velikostí. Pro lepší efekt je můžete přestříkat speciálním „sněhem v prášku“. Velmi efektně působí též šípky nebo nasušené citrusy.

Vánoční věnce na dveře 4x jinak: Originální dekorace, kterou si můžete vyrobit sami doma

Blýskavý vánoční věnec na dveře z baněk
 

A na závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku, kterou je věnec na dveře, vyrobený z menších vánočních kouliček. Kouličky všech velikostí a barev lepíte s pomocí tavné pistole k sobě a formujete vánoční věnec. Chcete-li být letos opravdu „in“ a trendy i co se vánoční výzdoby týče, vsaďte na bílý vánoční věnec, který můžete namixovat s tyrkysovou a champagne.

Vánoční věnce na dveře 4x jinak: Originální dekorace, kterou si můžete vyrobit sami doma


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář