Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční vystřihovánky – šablony pro kouzelnou atmosféru

Vánoční vystřihovánky – šablony pro kouzelnou atmosféru Vzpomínáte si ještě na předškolní léta? V mateřských školách jsme vždy před Vánoci dostali důležitý úkol – vystřihnout co nejkrásnější vločku z papíru, která by ozdobila okna nebo dárkové balíčky. Protože bylo vystřihování vloček zajímavou kreativní činností s dopředu nejasným výsledkem, řada z nás se k ní vrací i po letech. Na internetu totiž dnes můžete sehnat celou škálu nejrůznějších vánočních vystřihovánek, přičemž šablony už dávno nepředstavují pouze sněhové vločky. Vystřihnout si můžete andílky s ozdobenými šaty, krásné vánoční hvězdice, ale i další motivy, jenž ve vašem příbytku navodí tu správnou vánoční atmosféru.

 

Skvělá vánoční aktivita pro děti

Pokud přemýšlíte, čím zabavit svá rozverná dítka, pak vsaďte na vystřihovánky z papíru. Jen pozor při použití nůžek, popřípadě jehly. Nůžky volte raději ty s kulatější špičkou a finální tvoření poutka zajistěte raději svépomocí. Děti mohou vystřihovat jednodušší motivy podle šablon a návodů z internetu, vy se pak můžete soustředit na ty obtížnější. Od věci není ani popustit dětem fantazii a nechat je vystřihovat libovolný motiv bez použití předlohy. Vždy jen stačí papír vhodně složit a vše ostatní nechat na vašem malém kreativci.

Jak na vánoční vystřihovánky? Praktický návod!

A aby bylo vaše tvoření pokud možno co nejpohodovější, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, s nímž bude vytvoření vánočních dekorací hračka!

Budete potřebovat:

  • Papír
  • Předlohu (šablonu)
  • Tiskárnu nebo tužku
  • Nůžky

Krok č. 1 – Najděte si odpovídající šablonu
 

Šablon pro vánoční vystřihovánky je na internetu opravdu velká spousta. Většinou jsou šablony nabídnuty ke stažení s tím, že vedle souboru se obvykle nachází také náhledový obrázek hotové vločky či jiného vánočního motivu. Dětem vybírejte motivy jednodušší, sami si můžete stáhnout motivy, které budou vyžadovat trochu vaší zručnosti a času. Vždy je ovšem vhodné začít raději lehčí vystřihovánkou nikoli tou těžší, která by vás mohla svou obtížností od dalšího tvoření spíše odradit nežli naopak.

Krok č. 2 – Šablonu vytiskněte a dejte se do tvoření
 

Dalším krokem je vytisknutí šablony. Pokud nemáte doma tiskárnu, můžete se pokusit šablonu na papír překreslit nebo budete jednoduše tvořit bez potřebné předlohy. Jakmile budete mít šablonu připravenou, dejte se do stříhání. Děti vybavte nůžkami s kulatou špičkou a vy sami si vezměte nůžky ostřejší. Nejlepší jsou ty z manikúry, s nimiž vám půjde vystřihování pěkně od ruky.  Dospělí mohou použít také hobby zalamovací nůž a rýsovací prkno. Je nám ale zcela jasné, že většina z vás rýsovací prkno nevlastní, pro tyto potřeby si však vystačíte s jakýmkoli tvrdým a rovným podkladem, který můžete nožem poškrábat.

 paper-cut-638915_960_720Krok č. 3 – Stříhejte a dekorujte

Jakmile budete mít připraveny veškeré pomůcky pro výrobu, dejte se do stříhání. Začít můžete buďto z vrchního nebo spodního konce a pokračovat ve směru hodinových ručiček. Nebo jednoduše stříhat tak, jak je vám to příjemné. U některých motivů je ovšem potřeba dodržovat přesný postup, kterého se bezmezně držte. Ve výsledku vločku, sněhuláka, hvězdu nebo jiný motiv opatřete ouškem z niti, za které dekoraci zavěsíte do okna, na stromeček nebo ji přidáte do vánočního balíčku.

Kde najdete předlohy a šablony?

Především na internetu. Zde existuje nepřeberné množství webových stránek zabývajících se nejrůznějšími kreativními činnostmi, které jsou doplněny o jednoduché i složitější návody, jimiž se můžete inspirovat. Pro příklad můžeme uvést následující weby:

http://happyrodinka.blog.cz/en/1210/snehove-vlocky-vanocni-vystrihovanky

http://www.keliwood.cz/aktuality/snehove-vlocky-vanocni-vystrihovanky

http://www.i-creative.cz/2008/11/18/vanocni-vystrihovanky-zdarma-k-vytisknuti/

http://www.nerez-pribory.cz/aktuality/snehove-vlocky-vanocni-vystrihovanky

Inspiraci můžete hledat také na Youtube, kde je opět nespočet praktických návodů:


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář