Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Víte, kdy začíná advent 2016? Na co se můžeme letos těšit?

Víte, kdy začíná advent 2016? Na co se můžeme letos těšit?Pokud začnete na internetu vyhledávat, co je to vlastně advent, pak na vás vyskočí poučka, která říká, že: „Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti.“ Pro ty, kteří nejsou věřící je ale advent obdobím, ve kterém se věnují přípravám na nejkrásnější svátky v roce, tráví čas na vánočních trzích, pečou cukroví, slaví Mikuláše a rozsvěcují 4 svíčky na adventním věnci. Kdy začíná advent 2016 a na co všechno se během něj můžete letos těšit? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!

 

Kdy začíná advent 2016?
 

Pokud ještě nemáte vyrobený adventní věnec, máte na to několik posledních dnů! Advent totiž začíná už v neděli 27. listopadu 2016. V tuto dobu obvykle startují také vánoční trhy, ale i oblíbené Krampus pochody (pochody čertů) a na náměstích se zdobí a rozsvěcují vánoční stromečky. Od tohoto magického data 27. 11. 2016 je to do Vánoc už jenom pouhopouhých 25 dnů. Nejvyšší čas na shánění a nákup vánočních dárků, úklid a pečení vánočního cukroví.

Co nás čeká během adventu 2016?
 

25. – 27. listopadu: Ve větších městech začínají vánoční trhy

26. listopadu: Začínáme péct vánoční perníčky

26. listopadu: Začínají Krampus průvody

27. listopadu: Obvykle se na většině českých náměstí rozsvěcují vánoční stromečky

27. listopadu: Rozsvěcujeme první adventní svíčku (železná neděle)

1. prosince: Děti otevírají první okénka na adventním kalendáři

5. prosince:  Chodí Mikuláš s čertem

6. prosince: Řada rodin začíná s pečením vánočního cukroví

4. prosince: Rozsvěcujeme druhou adventní svíčku (bronzová neděle)

11. prosince: Rozsvěcujeme třetí adventní svíčku (stříbrná neděle)

18. prosince: Rozsvěcujeme čtvrtou adventní svíčku (zlatá neděle)

24. prosince: Štědrý den

Co byste měli během adventu stihnout?
 

Následující řádky samozřejmě nejsou závazné, ale jsou obecným doporučením a určitou směrnicí pro ty, kteří tak přesně nemají jasno v tom, co všechno by měli do Štědrého dne stihnout:

  • Napéct perníčky
  • Oslavit Mikuláše
  • Upéct cukroví
  • Pochutnat si na dobrém punči či svařáčku
  • Sehnat, koupit a zabalit dárky
  • Provést vánoční úklid
  • Postupně rozsvěcet svíčky na adventním věnci
  • Nazdobit stromeček
  • Vyzdobit byt či dům a naplnit jej vánoční atmosférou

Vyrazte na Krampus průvody
 

Pokud máte pro strach uděláno, děti vám již odrostly a vy nevíte, jak si zpříjemnit poslední dny do Štědrého dne, co takhle vyrazit na nějaký Krampus průvod, který bude plný démonických čertů a hrůzostrašných ďáblů? Krampus průvody byly sice prapůvodně doménou spíše sousedních zahraničních států, tato tradice se již ale pomalu a jistě vkrádá také k nám. Letos se jich tedy můžete zúčastnit v několika velkých českých městech. Posbíráte odvahu?

Vychutnejte si to pravé kouzlo adventu

Advent by v žádném případě neměl být obdobím stresu a shonu. Ba právě naopak. Bohužel nekonečný seznam úkolů, které máme a chceme do Vánoc stihnout, směřuje k jedinému – 23. Prosince upadneme do křesla k pohádce nebo vánoční komedii a během Vánoc se snažíme nasbírat síly, které jsme během adventu ztratili. Co takhle to ale udělat letos jinak? Nezapomeňte na starý známý vtípek, který poukazuje na fakt, že: „Ježíšek se narodil ve chlévě. Tak se vykašlete na úklid, ať se u vás cítí jako doma!“ J

Nezapomeňte! Advent 2016 začíná už tuto neděli 27. listopadu 2016!


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář