Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Výzdoba štědrovečerní tabule

Štědrovečerní večeře je to nejslavnostnější večeří v roce, a proto by podle toho měla vypadat i štědrovečerní tabule. Víte, jak má vypadat takovýto slavnostně vyzdobený stůl?

Štědrý večer je jen jednou v roce, a tak si na výzdobě slavnostního stolu necháváme záležet. Co by na stole nemělo kromě devíti chodů chybět?

V prvé řadě by to neměl být ubrus. I když přes rok jíte bez ubrusu, alespoň na Vánoce si ubrus dopřejte. Vánoční ubrus může být jednobarevný, ale třeba i vyšívaný, či ručně malovaný. Ideálními motivy jsou zelené větvičky, či případně i jmelí, které jsou symbolem zdraví a štěstí.

Na ubrusu by pak nemělo chybět ani prostírání, dále pak sváteční talíře a příbory, kromě nich si o Vánocích dopřejte pít i ze svátečních broušených sklenic. Při chystání slavnostního stolu nezapomeňte na sklenice na víno, malé ubrousky, ovoce a cukroví. Oboje by mělo být dáno do pěkných mís, či ozdobných patrových talířů.

Na stole by nemělo chybět i něco zeleného. Může to být dost dobře nějaká vánoční květina, jako vánoční hvězda anebo brambořík, kromě toho to ale může být i zeleně nazdobený svícen s vánoční svíčkou anebo adventní věnec.  Záleží na tom, jak moc velký stůl máte a čemu dáte přednost. Při výběru květiny, mějte na paměti, že by neměla být vysoká, abyste přes ni na sebe pohodlně viděli. Pokud zvolíte na stůl květinovou dekoraci, pamatujte, že by na stole neměl chybět ani svícen s vánočními svícemi.

Všeobecně by vánoční výzdoba stolu měla ladit a odpovídat interiéru, vašemu vkusu a další vánoční výzdobě. Nezapomeňte, že by vše mělo být na stole být po ruce, protože od štědr

ovečerního stolu se nemá vstávat a někdy méně znamená více.

 


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

One Response to “Výzdoba štědrovečerní tabule”

Napsat komentář