Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vyzdobte si okna vánoční dekorací – máme pro vás několik tipů

Vyzdobte si okna vánoční dekorací Na adventním věnci svítí druhá svíčka a do nejkrásnějších svátků v roce zbývá pár posledních dnů. Co to pro mnohé z nás znamená? Obvykle snahu zvelebit byt a vánočně ho vyzdobit. Myjeme okna, utíráme prach i z míst, na které během roku nezbýval čas, a snažíme se náš příbytek vánočně vyzdobit. Když už jsme u těch oken – jaká vánoční výzdoba se nachází v těch vašich? Pokud jste na ni ještě nemysleli, pak pro vás máme rovnou několik tipů a pořádnou dávku inspirace.

 

Klasika v podobě světýlek

 

Svítící sítě, blikající žárovičky, řetězce s iluzí padajícího sněhu nebo svítící krápníky či jiné symboly zimy vaše okna dokonale rozzáří a Ježíškovi přesně řeknou, kde na něj čekají. Z klasických řetězců můžete dokonce vyrábět nejrůznější tvary od jednoduššího vánočního stromečku, přes obtížnější kometu, až po rozsvícený betlém.

Třpytivé řetězy

 

Do oken můžete jednoduše umístit také řetězy, které řada z nás umisťuje na vánoční stromeček.  I je lze různě tvarovat, vyrábět z nich ornamenty nebo symboly Vánoc či je pouze přilepit do vlnovek nebo rovně okolo obvodu oken. Fantazii ani barvičkám se meze nekladou!

S barvami na sklo dokážete zázraky

 

S barvičkami na sklo jste se pravděpodobně už někdy setkali. Nutno podotknout, že práce s nimi není zrovna nejjednodušší a vyžaduje trošku té zručnosti a manuálního umu. Vybrat si můžete klasické barvy nebo kontury se třpytkami a vyrobit si dokonalou vánoční dekoraci, kterou jednoduše po svátcích sloupnete a schováte třeba na příští rok.

Vyzdobte si okna vánoční dekorací

Umělý sníh

 

S umělým sněhem můžete na oknech úžasně čarovat. Manipulace s ním je velmi jednoduchá. Obvykle je totiž k dostání ve spreji, který můžete nastříkat na vyčleněná místa jen tak „halabala“, nebo si pomoci šablonami a vytvořit originální vánoční obrazce, které vypadají obzvláště efektně i ve chvíli, kdy to venku na Vánoce příliš nevypadá a namísto bílého sněhu se na nás šklebí černé bláto.

Papírové vystřihovánky

 

Vločky z papíru jsme vystřihovali už na základní škole. Až mnohem později jsme zjistili, že taková vločka nemusí být jen otrocky čtvercová, ale existují také předlohy pro vločky kulaté či jinak tvarované. Pokud máte dostatek času a jste manuálně zruční, co tak si tuhle zábavu znovu nezopakovat? Vystřihovat nemusíte jen vločku, ale spousty dalších motivů.

Přírodní dekorace

 

Na mašličky stačí navázat snítky jmelí, cesmíny, skořici, nebo třeba šišky či borovicové nebo smrkové větvičky, které následně zavěsíte za garnýž. Vytvoříte tak originální přírodní dekoraci, která bude nejen fantasticky vypadat, ale také úžasně vonět.

Nalepovací dekorace

 

Pokud se vám nechce vyrábět dekorace z papíru nebo je malovat barvičkami na sklo, nabízí se ještě možnost zakoupit si speciální nalepovací obrázky v obchodech či papírnictví. Obrázek pak stačí odlepit z fólie a umístit na okno tam, kde se vám bude nejvíce hodit a vyjímat.

Vyzdobte si okna vánoční dekorací

 

Bonusový tip závěrem

 

Na parapety můžete postavit mísy, vázy nebo květináče s vánoční výzdobou, kterou budou tvořit vánoční kouličky, přírodní dekorace, mašličky nebo girlandy. Přizvat si na pomoc můžete také nejmenší zlobidla, kvůli kterým ty Vánoce vlastně všichni tolik řešíme 🙂


   Podobné články:
Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář