Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční přání

Vánoční přáníV posledních letech plynou obavy, že s příchodem internetu upadne tradiční zasílání vánočních pohlednic do zapomnění. Jenomže stejnou obavu mohli mít lidé, když se díky jednomu anglickému obchodníkovi v polovině devatenáctého století objevily vůbec první vánoční pohlednice. Vánoční přání vznikly právě proto, aby se usnadnila korespondence a komunikace. Jistého obchodníka prostě psaní dlouhých dopisů a ústní omílané přání všeho dobrého už nebavilo a chtěl si usnadnit práci. Přišel tak s nápadem zasílat ilustrované kartičky, které nebude muset dlouze vypisovat a navíc může jimi potěšit kohokoliv. Nutno říct, že vánoční přání se okamžitě ujal a on nakonec z objednané tisícovky vánočních přání odeslal pouze 400 vánočních pohlednic. Ty ostatní totiž úspěšně prodal. I přes tento tehdy nový zvyk si však lidé dodnes nepřestali přát vše dobré a šťastné a veselé, když se potkají na ulici, či vejdou do nějakého obchodu. S příchodem mobilních telefonů a internetu se nám pouze otevřela další cesta, jak svět zmenšit a jak si svátky ještě více vychutnat. Pozitiva jsou zcela evidentní, nízká cena a rychlost. Hledáte i vy nějakou inspiraci, či přímo nějaký text anebo pohlednici pro vánoční přání? Porozhlédněte se na portále Kouzelnevanoce.cz, třeba zde naleznete to, co jste hledali. Na portále naleznete autorské originální pohlednice určené k okamžitému odeslání s již zhotovenými texty, ale i také čisté pohlednice k osobnímu užití, které můžete obohatit o svůj vlastní nápad, či text. Vtipné texty, či textové zprávy zde naleznete samozřejmě také. Inspirovat se také můžete v sekci Vtipy o Vánocích. Doufáme, že se vám u nás bude líbit, a že zde naleznete to své ideální vánoční přání.

9 originálních vánočních přáníček – inspirujte se!

Pokud jste to ještě nepoznali z venkovní dekorace, Vánoce se nezadržitelně blíží. Buďte letos připraveni zavčas a vyrobte vašim blízkým originální přáníčka, která jim udělají radost. Připravili jsme pro vás přehled těch nejkrásnějších. 

1. Ať sněží 


Jeden ze symbolů Vánoc je sníh. Když nasněží, je o svátcích vždy o něco krásněji. A pokud to na padání vloček zatím nevypadá, připomeňte si je krásným přáníčkem se symbolem vločky

2. Spokojené svátky se sněhulákem 


Vytáhněte ze šuplíku knoflíky a dejte se do tvoření. Tento roztomillý sněhulák udělá o Vánocích radost každému. 

3. Stromeček z knoflíků


Zbylo vám pár knoflíků? Udělejte z nich další přání. Motiv vánočního stromečku je klasika, se kterou si můžete pohrát. Originální přání vytvoří kouzelnou atmosféru

4. Santovo sobí spřežení 


Slavíte Vánoce v zahraničí nebo posíláte přání svým kamarádům z anglosaských zemí? Udělejte jim radost roztomilými sobíky. Přání je hotové raz dva a snadno vykouzlí úsměv na tváři

5. Nádech luxusu


Svátky klidu si zaslouží i trochu luxusu. I kdyby jen na přáníčku. Tahle baňka si přímo říká o to, abyste ji vystavili na okně  a kochali se jí po celé Vánoce. 

6. Zlaté Vánoce


Stromeček a zlatá barva – dva symboly, které neodmyslitelně patří k Vánocům. Spojte je dohromady a vytvořte dokonalá třpytivá přáníčka. 

7. Krása minimalismu


Pokud se na okázalá přáníčka necítíte, vždy můžete sáhnout po těch minimalistických. Řetěz z žárovek je krásným symbolem Vánoc. 

8. Usměvavý sněhulák


Sněhuláků není nikdy dost. Tento usměvavý kamarád udělá radost každé dětské duši

9. Nádech umění


Dejte své kreativní duši prostor a vytvořte přání, které možná nezapadne do tabulek, ale pyšní se uměleckou duší. 

Vytvořte si Vánoce podle vašich představ. Pomůžou vám s tím originální přánička, která udělají adresátům radost. Spojte příjemné s užitečným a naplánujte si tvořivý večer. S partnerem, ratolestmi nebo kamarády dejte dohromady vánoční pohledy, které pak společně můžete rozesílat. 

 

Zdroj fotografií: Pinterest

 

Vánoční přání netradičně: 5 způsobů, jak blízkým popřát krásné vánoční svátky

Vánoční přání netradičně: 5 způsobů, jak blízkým popřát krásné vánoční svátkyPrvní zmínky o pohlednicích s motivem Vánoc se objevily zhruba v polovině devatenáctého století. Důvod byl prostý – jistý obchodník, kterého už nebavilo stokrát omílat neustále dokola jednu naučenou „vinšovačku“ se zkrátka rozhodl komunikaci usnadnit a přišel s první vánoční pohlednicí. Tehdy se spíše jednalo o menší ilustrovanou kartičku, jejímž obsahem bylo krátké přáníčko a řádky pro adresu. Protože se nápad chytil, z původního počtu 1000 kusů vánočních pohlednic odeslal pouze necelé 400. Zbývající kartičky úspěšně prodal a trhnul na nich ohromný balík. Bohužel dnes se již vánoční pohledy příliš „nenosí“. Již několik Vánoc totiž „frčí“ SMS a e-mailová komunikace, a tradiční psaný pohled zapadl v zapomnění. Není to trochu škoda? Máme pro vás hned 5 nápadů, jak popřát svým blízkým či přátelům nádherné Vánoce pěkně a (ne)tradičně.

 

Přečíst celý článek »

10 nejlepších vánočních básniček: Najdete mezi nimi svého favorita?

Do Vánoc zbývá ještě několik dlouhých týdnů, řada z nás už ovšem přemýšlí, čím obdarují své nejbližší a známé. Obchodní domy se prohýbají pod zásobami čokoládových Mikulášů, čertů a andělů a již od vstupu se na nás valí jedna vánoční koleda za druhou. Abychom vás trošku vytrhli z předvánočního šílenství, dali jsme si tu práci a našli pro vás 10 originálních vánočních básniček, které můžete naučit svá dítka nebo jimi rozradostnit nejbližší rodinu či přátelé.

 

Přečíst celý článek »

3 tipy na krásná vánoční přání

Vánoce sebou přinášejí nejen oslavy a dárečky, ale i tradice a s nimi spojené nezbytnosti k vytvoření správné atmosféry. Kromě cukroví, úklidu a dárků se pořizují vánoční přání, která jsou odeslána nebo osobně předána nejmilejším osobám či kolegům v zaměstnání.

Přečíst celý článek »

Vánoční básničky

Krásné svátky vánoční,

pěknou cestu z půlnoční

Pod stromečkem dárků dosti,

pozor však na rybí kosti.

Na Silvestra pevný krok,

a pak šťastný celý rok

Přečíst celý článek »

Vánoční pohlednice – s texty

Na Vánoce se sluší a patří poslat těm, které máme rádi anebo si jich vážíme vánoční pohlednici. Éra papírových pohlednic má nejspíše odzvoněno, pohlednice samotné však ne. Lidé si rádi posílají i online pohlednice. Hledáte inspiraci? Přečíst celý článek »

Vánoční pohlednice – bez textů

K Vánocům bezesporu náleží pohlednice. Díky vyššímu komfortu a také i kvůli cenám již bohužel většina lidí upustila od odesílání klasických papírových pohlednic. Na internetu si můžete nalézt různou pohlednici k jakékoliv příležitosti a ještě k tomu zdarma, takže proč zbytečně utrácet

Přečíst celý článek »

Vánoční SMS

V posledních letech trháme rekordy v odesílání SMS zpráv v průběhu svátků. Vánoční SMS přání jsou možná krátké, za to však výstižné. I s tím nízkým počtem znaků dokážou dojmout, či pobavit mnohdy i více než s rozsáhlým dopisem. Máte také rádi vtipné a originální vánoční SMS zprávy? Přečíst celý článek »

Vánoční texty nejen na přání

Jako každý rok se Vánoce neobejdou bez přání. Jenomže ne každý má talent na tvorbu pěkných a vtipných veršovánek a psát všem pořád je: „ Šťastné a Veselé Vánoce.“, není zrovna ideální. Hledáte nějaké pěkné texty na Vaše přání?  Jestli hledáte nějaké pěkné přání, třeba jej naleznete na našich stránkách Kouzelnevanoce.cz. Přečíst celý článek »