Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoce 2013

Ještě nedávno jsme si užívali prázdnin a dovolených a ani jsme se nenadáli a už nám Vánoce 2013 dýchají na záda. Pomaličku je čas uvažovat o tom, jaké bychom letos chtěli mít Vánoce. Už víte, kde je strávíte? Budete doma, anebo Vánoce 2013 prožijete na nějaké zajímavé dovolené? Pokud ještě váháte o tom, zda si zvolit Vánoce u moře, anebo Vánoce na horách, pokusíme se vám poradit či alespoň vás inspirovat.

Vánoční dekorace

Už jste uvažovali nad vánočními dekoracemi? Kouzelnevanoce.cz vám přináší hned několik tipů, postřehů a nápadů, jak udělat vaše Vánoce 2013 stylové, tradiční a moderní. Poradíme vám, jaké styly na Vánoce 2013 jsou preferovány a na portále naleznete i nějaké nápady na adventní věnce či typy, jak by mohla vypadat vaše interiérová, či exteriérová vánoční výzdoba.

Inspirujte se v českých dobových tradicích, které se konečně stávají trendovými. Poradíme vám, jak by měla vypadat štědrovečerní tabule a co by na stole rozhodně nemělo chybět.

Tradiční Vánoce

Po dlouhých 40 letech dusání po vlastních tradicích, konečně opět nastává čas, kdy se české tradice oprašují a navracejí se zpět do českých domácností. Máme krásné a bohaté tradice a byla by škoda, aby jen tak vymizely.

Je jedno, jestli sháníte nějaké informace pro referát do školy či se prostě o české tradice zajímáte a rádi byste své Vánoce 2013 připravili co nejvíce tradičně. Kouzelnevanoce.cz se snažilo o to, abyste zde nalezli vše, co potřebujete. Tradicím se zde věnuje více sekcí než jen Tradiční Vánoce, o historii cukroví či zajímavosti o původu adventního věnce se dozvíte i v jiných částech portálu. O zvycích a tradicích se dozvíte také i v části věnované speciálně jim – Vánoční zvyky.

Advent

Advent můžete trávit tím nejrůznějším způsobem. Většina z nás jej stráví nejspíš shonem a uklízením, ale advent si můžeme i užít. Stačí, když vyrazíme na nějaké ty vánoční trhy, které v posledních letech pořádá téměř každé větší město. Ty největší Vánoční trhy Praha 2013 a Brno navštíví celá řada nejen českých turistů, ale i návštěvníků ze zahraničí. Kromě adventních trhů u nás si můžete zakoupit i nějaký zajímavý zájezd a zajet se podívat na vánoční trhy do zahraničí.

Kromě vánočních trhů se v období adventu konají i nejrůznější adventní koncerty, výstavy betlémů a speciální vánoční expozice v muzeích a dokonce i v některých zámcích. I tipy kam na betlémy v České republice Vánoce 2013, naleznete v sekci Kde strávit Vánoce.

Štědrovečerní večeře

Štědrovečerní večeře bývá tou nejslavnostnější večeří v roce a nejinak tomu i tyto Vánoce 2013. Pro to, aby ty letošní Vánoce byly ještě krásnější než ty loňské, vám přinášíme celou řadu nápadů, rad a tipů. Kromě toho u nás naleznete i nějaké ty recepty na vánoční cukroví, ale taky na tradiční vánoční večeři. Můžete si zde svůj recept porovnat a vyzkoušet, který vám chutná lépe. Také si můžete vyzkoušet, jak se jedlo tradičně před lety, když se běžně na Štědrý den servíroval Kuba, Jahelník s ovocem anebo třeba Kapr na černo. Vánoce 2013 se nemohou obejít ani bez bramborového salátu, a tak i na portálu Kouzelnevanoce.cz, naleznete recept na základní bramborový salát, který je dietní. S přidáním dalších ingrediencí si jej pak můžete přizpůsobit k obrazu svému. Tento bramborový salát je tedy ideální pro ty, co by měli ze svého jídelníčku cokoli vynechat – alergici, „žlučníkáři“, lidé s nadváhou atd. Pro ty, jež doposud byla rybí polévka tabu, protože nesnesli pohled na plovoucí rybí hlavy, máme speciální recept, kde rybí hlavy neplovou. Více se dozvíte návštěvou sekce Vánoční cukroví.

To vše a ještě mnohem víc naleznete na tomto portále. Důležitou součástí každých Vánoc je vánoční zábava, která je i na Vánoce 2013 nesmírně důležitá. Nemusíte se však obávat, i na to Kouzelnevanoce.cz myslely a přichystaly pro vás řadu vánočních her, vánočních koled, omalovánek, vánočních filmů a další typicky vánoční zábavy ideální pro Vánoce 2013.


Vytisknout Vytisknout

Napsat komentář