Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Silvestr

Vrcholem každého roku je Silvestr, který ač se to možná nezdá, také náleží ke křesťanským svátkům a slaví se cirka již od roku 335 našeho letopočtu na oslavu svatého Silvestra, který právě 31. 12. roku 335 zemřel. Tento svátek byl původně vytvořen jako vděk šiřiteli křesťanství, nebyly však tak bujaré jaké je známe dnes. V současnosti oslava Silvestra představuje veselé radovánky, kde slavíme úspěšné přežití jednoho roku a touhu po ještě lepším roku následujícím. Už víte, jak strávíte letošního Silvestra? Pokud ještě nevíte a zvažujte, zda byste letos neměli Silvestra oslavit poněkud netradičně, zkuste se inspirovat na našich stránkách. Kouzelnevanoce.cz vám nabízí několik nápadů pro inspiraci, které můžete využít pro vytvoření zajímavých silvestrovských chvílí. Naleznete zde i tipy na silvestrovské pokrmy a zábavu. Inspirujte se spolu s námi…

Co dělat o Silvestru 2013

Silvestr 2013 se nezadržitelně blíží a brzy se už budete vítat s Novým rokem 2014. Již jste si připravili plány na strávení posledního dne roku? Chcete bouřlivě oslavovat, nebo se raději uchýlit kamsi do ústraní, kam nedolehnou hlučné petardy ani davy lidí v příliš veselé náladě? Stále máte možnost si vše promyslet a vypravit se strávit Silvestra 2013 na oblíbené místo.

Přečíst celý článek »

Silvestrovské hodování

Oslavy Silvestra jsou spojeny s hojností toho nejrůznějšího jídla a hlavně s notným požíváním alkoholu. Základ přežití silvestrovských oslav bez úhony je ve vhodné skladbě jídla. I přesto, že se stoly prohýbají pod záplavou nejrůznějších chlebíčků a jednohubek, celá řada lidí se jim vyhýbá. To ale dělají chybu. Pokud hodlají notně pít, potřebují i průběžně jíst (ideálně pravidelně, co dvě až tři hodiny). Přečíst celý článek »

Proč slavíme Silvestra?

Také by vás zajímalo, proč vlastně slavíme Silvestra, a proč zrovna u nás se tomuto dni říká Silvestr? Silvestr bývá oblíbeným dnem mladých, protože se mohou veselit a radovat až do rána. S věkem tato radost poněkud opadá, ale i tak tento den náleží k celosvětově velice oblíbeným. Přečíst celý článek »

Silvestrovský ohňostroj

Každý správný Silvestr vrcholí ohňostrojem. Silvestrovský ohňostroj je obvykle vrcholem celého slavnostního programu a těší se na ně obyvatelé z celého Česka. Téměř každé větší město se snaží rok, co rok vytvářet krásné ohňostroje. Přečíst celý článek »

Tipy, kam na Silvestra

Nevíte, kde strávit Silvestra? Rozhodně však víte, že tedy před televizní obrazovkou za záplavou českých chlebíčků a na gauči to nebude. Přečíst celý článek »

Prožijte zábavného Silvestra

Silvestr je nejveselejší den v roce. Zlí jazykové jej označují za nucenou zábavu v jeden daný den, ale není tomu tak. Tradice slavení posledního dne v roce a vítání roku nového má dávnou historii a souvisí s radostí ze života. Kdysi nebylo zas tak jednoduché přežít zimu, a proto si lidé svého života nejen více vážili, ale i užívali. Radujte se proto taky, už víte, jak strávíte letošního Silvestra? Přečíst celý článek »