Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční trhy

Každý rok se na náměstích řady měst, zámků a vesniček, nejen u nás v České republice, ale i jinde ve světě a přelomu listopadu a prosince začínají vánoční trhy. Vánoční trhy patří k tradičním Vánocům a ve světě jsou tradicí již od středověku. V Česku je však tradice vánočních trhů celkem mladá, a proto ty největší a nejzajímavější můžeme nalézt v Praze a Brně. Rok od roku se však vánoční trhy zlepšují a začínají je pořádat i různá muzea a zámky. Vánoční trhyVánoční trhy Praha  má na několika náměstích, nejvýznamnější a nejznámější naleznete nejspíše na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí. Tyto vánoční trhy jsou zahajovány vztyčením vánočního toho pro ten rok nejkrásnějšího vánočního stromu. V posledních letech se pořadatelé těchto vánočních trhů snaží, aby byla výzdoba na Staroměstském náměstí, včetně rozestavění stánků nesena v podobném duchu jako ve středověku a oni tak mohli úspěšně navázat na dávnou českou historii, která byla bohužel na více než 40 let zastavena. Dlouhou tradici mají vánoční trhy Brno, kde ostatně byl postaven v roce 1824 Rudolfem Těsnohlídkem první český vánoční stromeček na náměstí, čímž vznikla nová tradice. Pokud si chcete zpříjemnit Vánoce a zintenzivnit vánoční atmosféru určitě vám návštěvu nějakého vánočního trhu doporučujeme. Můžete zde nalézt nejen zajímavé a originální dárky, ale také si vychutnat zajímavý program, který bývá součástí vánočních trhů, a také okusit různé tradiční dobroty, či si zakoupit jedinečné vánoční dekorace. Tipy, kam vyrazit na vánoční trhy, taktéž naleznete na stránkách webového portálu Kouzelnevanoce.cz. Vánoční trhyKalendář vánočních trhů najdete na stránce Vánoční trhy a jarmarky na webu České výlety. Jestliže chcete poznat skutečně tradiční vánoční trhy, budete nejspíše muset vyrazit za hranice České republiky, protože právě vánoční trhy v zahraničí mají dlouhou historii, která sahá v některých městech dokonce až do patnáctého století. Atmosféra vánočních trhů je tak omamná, že se stala velkou turistickou atrakcí a celá řada lidí se ráda v období Vánoc vydává na tzv. vánoční turistiku, kdy poznávají historická místa z poněkud jiné stránky. Lidé rádi poznávají kulturu a dané tradice různých zemí. Nejslavnější a nejstarší trhy s bohatým tradičním programem nejspíše naleznete v Německu. Pro nás Čechy jsou však velice oblíbené i trhy ve Vídni a v poslední době díky cenové dostupnosti i v Polsku. Zahraniční turisté si pro změnu chválí Českou republiku, jako zemi bohatou na krásné vánoční zvyky a tradice. Tak si je i vy plnými doušky vychutnejte…

Kde jsou nejhezčí vánoční trhy v Čechách?

Vánoční trhy patří v Čechách k dlouho udržovaným tradicím. V současnosti se snad každé město naší republiky chlubí nějakým vánočním trhem a chce navodit správnou sváteční atmosféru, kam lidé rádi chodí za kulturou a za nákupy originálních dárků. Kde najdete nejhezčí vánoční trhy v Čechách? Rozhodně ve velkých městech, kde se zdobí historická centra a připravují se zajímavé programy včetně rozsvěcení vánočního stromu. Přinášíme vám několik tipů, kde na vás dýchne pohoda a budete se těšit z krásného prostředí ve vánočním kabátku.

Přečíst celý článek »

Olomoucké vánoční trhy lákají svou jedinečnou atmosférou

V Olomouci mají vánoční trhy již svou tradici. Jsou spojeny s vánočním programem v prostorách Horního náměstí, kde atmosféru prosycenou vůní punče, perníčků a medoviny, doplňuje nádherná scenérie olomoucké radnice, sloupu Nejsvětější trojice a barokních kašen.

Přečíst celý článek »

Vánoční trhy Praha 2013

Tak jako každý rok i letos se Praha před Vánoci rozzáří a uchystá spoustu zajímavého. K dotvoření té správné vánoční atmosféry totiž už celou řadu století patří.

Přečíst celý článek »

Vánoční trhy Brno 2013

Brno je druhým největším městem republiky a je ovlivněno nedalekou Vídní. Tradice vánoční trhy Brno mají dlouhou, vždyť právě zde se na náměstí poprvé vztyčil veřejný ozdobený vánoční strom.

Přečíst celý článek »

Kam vyrazit na vánoční trhy

Tradice vánočních trhů sahají do daleké historie. Ty nejslavnější místa se mohou pochlubit i více než 700-ti letou tradicí. I u nás se po jisté odmlce již celkem úspěšně obnovila tradice vánočních trhů, které nyní naleznete v každém větším městě.

Přečíst celý článek »

Vánoční trhy 2013 – zahraničí

Vánoční trhy jsou oblíbené pro svou atmosféru, vánoční kouzlo i vůni. Již odpradávna se na trzích scházeli lidé, aby si popovídali o svém životě a popřáli si vše dobré. Tradice vánočních trhů s námi přetrvává již více než 700 let a proslulost některých vánočních trhů sahá až za hranice dané země.

Přečíst celý článek »