Vánoce budou již za:

Get Adobe Flash player

Vánoční filmy

Na co se o Vánocích těšíte nejvíce? Děti by možná vzkřikly, že na dárky, ale na co ještě… Vánoční pohádky a vánoční filmy prostě k Vánocům patří a milujeme je, i když se rok co rok opakují. Kouzelnevanoce.cz si pro vás připravila tipy na ty nejlepší a zajímavé vánoční filmy, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Nejedná se o již zcela tradiční pohádky, jako Tři oříšky pro Popelku, S tebou mě baví svět, či třeba Mrazík. Myslíme si, že ty zná snad už doopravdy každý zpaměti. Na našich stránkách naleznete inspiraci na novější vánoční filmy, z nichž některé již v televizi běžely, ale některé ještě nikoliv. Inspirujte se nejnovějším 3D zpracováním Vánoční koledy, jejíž neznalost je téměř trestuhodná. Nechte se okouzlit dojemným a vtipným příběhem – Legenda o Vánocích, která vám představí Santu Klause ještě dříve, než ho Američané zlikvidovali. Lásku nebeská by měla být povinná pro všechny, kteří milují. Ty ostatní nechť jsou vám inspirací pro další vánoční chvíle.

5 vánočních filmů, které by vám v roce 2017 neměly utéct

Kdo by neměl rád vánoční filmy? Vždyť Vánoce jsou jedinečnou příležitostí, jak se se svými blízkými sejít nejen u štědrovečerní večeře nebo pod stromečkem, ale také před televizní obrazovkou. Přinášíme vám tipy na 5 novějších i starších vánočních filmů různých žánrů, ze kterých si letos vybere úplně každý.

1) Vánoční prázdniny

Dnes už klasická vánoční komedie o trochu praštěné rodince a ještě praštěnějším tatínkovi (v hlavní roli Chevy Chase) vás nenechá chvíli vydechnout. Film je od začátku do konce plný nezapomenutelných vtipů a gagů, které vás možná chvílemi rozesmějí k slzám. A jak lépe se uvolnit po předvánočním šílenství než bujarým veselím v rodinném kruhu?

2) Grinch

Chlupatý, zelený protiva Grinch nemá rád Vánoce tak moc, že se je rozhodne ukrást. Povede se mu to, nebo to s jeho dobrým srdcem ještě není tak zlé? Jim Carrey exceluje v hlavní roli americké muzikálové klasiky, která za nejlepší kostýmy dokonce získala Oskara.

3) Anděl páně 2

Že už české pohádky nejsou to, co bývaly? Pak je načase si spravit chuť u jedné z nejhezčích, které se u nás v posledních letech natočily. Co všechno potká anděla Petronela, než se mu podaří najít jablko ze stromu Poznání? Anděl Páně 2 bodoval u kritiků i diváků v kinech a má tak nejlepší předpoklady, aby se spolu s prvním dílem zařadil mezi ostatním nesmrtelné české pohádkové filmy, na které se každé Vánoce všichni těšíme.

4) Polární expres

Animovaný film na motivy stejnojmenné knížky dojme každého, pro koho duch Vánoc znamená vzpomínky na dětství a nedočkavé čekání na něco kouzelného. Kam doveze dětské hrdiny vlak, který o vánoční noci zastaví před domem rodičů malého Chrise? Kromě úchvatné atmosféry film zaujme také speciální technikou, kdy kamera nejdříve nasnímala skutečné herce, kteří se teprve potom převedli do animované podoby. V hlavní roli se představil Tom Hanks.

5) Šťastné a veselé (Joyeux Noël)

Že vánoční filmy nemusí být jen pohádky a svátečně laděné komedie potvrzuje film podle skutečných událostí první světové války. O Vánocích 1914 vojáci na obou stranách vystoupili ze svých zákopů, aby spolu alespoň na chvíli zapomněli na každodenní válečné hrůzy. Francouzský film plný lásky a lidství je zážitkem, který si o Vánocích musí pustit každý milovník krásných příběhů.

Vánoce 2015: Víte, v jakém duchu se nesou a co letos pofrčí?

Vánoce 2015: Víte, v jakém duchu se nesou a co letos pofrčí?Do vánočních svátků zbývá několik posledních týdnů. Řada z nás začíná pomalu, ale jistě zjišťovat, že odbýt své nejbližší vánočním přáním asi tak úplně nebude stačit. Proto vyrážejí do obchodních domů, kde se setkávají se stejně motivovanými spoluobčany pobíhajícími jí od jednoho regálu ke druhému ve snaze vybrat pokud možno co nejmenší kýč. Abyste se vyhnuli vánočnímu klišé, byli v obraze a zároveň věděli, jak efektně vyzdobit svůj příbytek, přinášíme vám kompletní vánoční přehled aktuální pro rok 2015!

Přečíst celý článek »

3 tipy na krásné vánoční filmy

Filmoví fandové si v adventní době mohou dopřát filmy zaměřené na vánoční svátky a vše, co k tomu patří. Televize nebo kina nabízejí různé žánry, ale převládají pozitivně laděné snímky, protože k Vánocům prostě patří klid, smích a pohoda. Ale kdo si chce dát něco temného, určitě nepřijde zkrátka…

Přečíst celý článek »

Anděl Páně

Ptáte se, jestli existuje nějaká pohádka, bez které by tradiční české Vánoce neměly obejít?  Pokud bychom měli na mysli nějaké novější, tak je to dozajista Anděl Páně.

Přečíst celý článek »

Vánoční koleda

Film Vánoční koleda byla filmově zpracována již nesčetněkrát, a to jak už v animované, či hrané podobě. Poprvé ji však v roce 2009 režisér Robert Zemeckis zpracoval v 3D podobě. A nutno říci, že se mu to podařilo.

Přečíst celý článek »

Legenda o Vánocích

Na internetu o Legendě o Vánocích naleznete takové popisky, že když si potom film pustíte, nestačíte se divit. Legenda o Vánocích anebo také Joulutarina, jak se mu říká v originále, je finským filmem, vzniklým v roce 2007.

Přečíst celý článek »

Láska nebeská

Film, který musíte vidět. Ano, sem se řadí film Láska nebeská. Celý film je sestříhán z celé řady příběhů, životů, kam máte možnost nakouknout. Láska nebeská je film, který vás nenechá bez odezvy.

Přečíst celý článek »

Smrtonostná past 1 – 4

I když tenhle film dávají v poslední době kdykoliv v průběhu roku, původně byl ale vysloveně vánočním akčním filmem. Smrtonosná past se totiž vždy odehrává o Vánocích.

Přečíst celý článek »

Polární expres

Další 3D animovaný film od Zemickise, tentokráte s notnou podporou Toma Hankse. Tento vánoční film byl zrealizován podle cca třicetistránkové komiksové stejnojmenné knihy od Chrise Vana Allsburga.

Přečíst celý článek »

Pelíšky

Pokud hledáte skutečně dobrý vánoční film, který nikdy nezklame, tak Pelíšky jsou správnou volbou. Pelíšky totiž nikdy nezklamou.

Přečíst celý článek »